گالری دستان آثاری از هنرمندان ایرانی را در نمایشگاه مجازی Frieze Viewing Room نیویورک نمایش می‌دهد.

آرت فریز

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از هنرآنلاین، آرت فریز نیویورک روز ۵ می آغاز به کار کرد و تا ۹ می ادامه خواهد داشت. آرت فریز یکی از مهم‌ترین نمایشگاه‌های هنر معاصر در جهان است که سال ۲۰۰۳  در لندن آغاز به کار کرد و از سال ۲۰۱۲ در نیویورک نیز برگزار می‌شود.

سال ۲۰۲۱ در نمایشگاه هنر پیشرو نیویورک بیش از ۶۰ گالری برجسته جهان حضور دارند و علاوه بر نمایش آثار هنرمندان، برنامه گفتگو و پروژه‌های ویژه را برای حمایت از گالری‌ها و هنرمندان در این رویداد اجرا می‌شود. اما اردیبهشت سال گذشته و هم‌زمان با شیوع کرونا در جهان، آرت فر فریز نیویورک نیز از جمله رویدادهایی بود که لغو شد و برگزارکنندگان آن تصمیم گرفتند رویدادی مجازی را به جای این آرت فر برگزار کنند.

اتاق مشاهده فریز نیویورک (Frieze Viewing Room) به عنوان یک طرح دیجیتال جدید، با هدف کشف و جمع‌آوری هنر از گالری‌های برتر جهان، در فریز نیویورک راه‌اندازی شد و سال گذشته فرصتی را فراهم کرد تا بیش از ۲۰۰ گالری از سراسر جهان آثار هنرمندان شناخته شده و نوظهور را در فضای یک گالری مجازی به نمایش بگذارند.

در سال ۲۰۲۱ نیز یک نسخه اختصاصی از اتاق مشاهده فریز به موازات نمایشگاه اصلی، از ۵ تا ۱۴ می برپاست که با استفاده از  گسترش برنامه‌نویسی‌های آنلاین، اتصال گالری‌ها و مخاطبان در سراسر جهان را ممکن می‌سازد و ۱۶۴ گالری از کشورهای مختلف دنیا آثار هنرمندان خود را در معرض دید مخاطبان قرار می‌دهند.

از ایران نیز گالری دستان با نمایش مجموعه‌ای از آثار برخی از هنرمندان معاصر ایران که در رسانه‌های مختلف مانند نقاشی، طراحی، مجسمه‌سازی و طراحی گرافیک کار می‌کنند، در این رویداد مجازی حضور دارد. اردشیر محصص، مهدی قدیانلو، سهند حسامیان، فرخ مهدوی، هدی کاشیها، ایمان راد، اندیشه آوینی و هما دلورای هنرمندانی هستند که آثار آن‌ها در این مجموعه به نمایش درآمده است.

کد خبر 599698

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار