در پی شایعات مبنی بر دزدیده شدن کلید مجسمه «فرهاد قفل زن» شهردار منطقه ۱۱ از انتقال این کلید به داخل مجموعه تئاتر شهر برای مرمت و جلوگیری از سرقت احتمالی خبر داد.

مجسمه فرهاد قفل زن

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نصرالله آبادیان اظهار کرد: روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه سارقان قصد داشتند کلید مجسمه «فرهاد قفل‌زن» اثر استاد پرویز تناولی در محدوده مجموعه تئاتر شهر را سرقت کنند که با هوشیاری مدیریت مجموعه تئاتر شهر و همکاری عوامل شهرداری ناحیه یک منطقه ۱۱، این اتفاق نیفتاد و قطعه مدنظر به داخل مجموعه منتقل شد.

آبادیان افزود: در روز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت مدیر تئاتر شهر در خصوص باز شدن پیچ‌های مجسمه "فرهاد قفل زن" واقع در ضلع غربی محوطه ساختمان تئاتر شهر و احتمال سرقت اثر، گزارشی را به شهرداری ناحیه یک اطلاع رسانی کرد که به منظور حفظ این اثر ارزشمند و جلوگیری از سرقت احتمالی نسبت به اعزام همکاران به موقعیت اقدام شد و ضمن هماهنگی موضوع با عوامل انتظامی مجموعه تئاتر شهر، نسبت به جدا کردن کلید از بدنه مجسمه و تحویل آن به مجموعه مذکور اقدام شد.

به گفته شهردار منطقه ۱۱ تهران، موضوع مرمت اثر از طریق معاونت خدمات شهری منطقه و سازمان زیباسازی شهرداری تهران در حال پیگیری است و در کوتاه‌ترین زمان ممکن اثر به حالت قبل خود بازگردانده خواهد شد.

کد خبر 599495

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی