مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور گفت: در ادامه روند نوسازی ناوگان تاکسیرانی برای سال ۱۴۰۰ تاکنون هزار راننده تاکسی برای نوسازی خودرو خود اعلام آمادگی کرده‌اند.

تاكسي

به گزتارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مرتضی ضامنی افزود: از این تعداد راننده که برای نوسازی خودروهای خود اعلام آمادگی کرده اند درخواست ۴۹۹ نفر از این متقاضیان ثبت شده و برای ۳۱۰ نفر هم پیش فاکتور صادر شده و ۲۵۶ نفر در طی سال جاری خودرو نو و جایگزین خود را تحویل گرفته اند.

او گفت: از ابتدای شروع نوسازی ناوگان تاکسیرانی (سال ۱۳۹۵) تا کنون ۷۷ هزار و ۲۹۰ دستگاه تاکسی فرسوده نوسازی شده است و طبق مصوبه هیات وزیران، تاکسی‌هایی که به سن ۱۰ سال رسیده باشند، مشمول فرسودگی می شوند،   هم اکنون ۱۹۲ هزار دستگاه تاکسی به سن فرسودگی رسیده اند که این عدد تا پایان سال ۱۴۰۰ به ۲۴۲ هزار دستگاه خواهد رسید.

ضامنی افزود: فرآیند نوسازی ناوگان تاکسیرانی با تحویل خودرو با استاندارد یورو ۵  ادامه داشته و خودروهای تحویلی سمند و پژو ۴۰۵  است.

وی با بیان اینکه یکی از دلایل کند شدن روند نوسازی ناوگان تاکسیرانی افزایش قیمت خودرو است، گفت: رانندگان توان مالی برای تهیه خودرو با این قیمت را ندارند و نیاز است که از تسهیلات بانکی در زمینه استفاده کنند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشوری اضافه کرد: در زمینه تامین تسهیلات بانکی برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهردای برخی شهرها برای اعطای وام مورد نیاز به رانندگان تاکسی اعلام آمادگی کردند براین اساس با مشارکت شهرداری های تهران، اصفهان و مشهد وام با سقف ۵۰ میلیون تا ۹۰ میلیون تومان به نرخ سود چهار درصد اعطا می شود.

کد خبر 599480

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی