سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین با یادآوری جنایات رژیم صهیونیستی علیه مسلمانان فلسطین گفت: قساوت رژیم صهیونیستی وارد مرحله جدیدی شده است.

محمد کشاورز زاده

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا  «محمد کشاورز زاده» روز جمعه در برنامه گرامیداشت روز جهانی قدس که به صورت وبینار و با حضور اندیشمندان و محققان چینی و ایرانی در پکن برگزار شد افزود: این رژیم آپارتاید نه تنها مبادرت به کشتار مسلمانان فلسطینی ها می کند بلکه حتی عرب اسرائیلی ها را نیز مورد آزار قرار می دهند و به خانه های آنها هجوم می برند.

وی از ماه رمضان به عنوان مهمترین ماه برای مسلمانان که آیات و احادیث بسیاری در خصوص اهمیت آن آمده است، یاد کرد و افزود: در حالی که ما در این نقطه از دنیا در حال روزه داری و عبادت خود هستیم، خواهران و برادران مسلمان فلسطینی ما در سرزمین خود در حال سرکوب شدن و شکنجه دشمن غاصب صهیونیست هستند.

سفیر ایران در چین در مورد فلسفه نامگذاری آخرین جمعه رمضان به عنوان روز جهانی قدس افزود: امام خمینی(ره) در  جهت دفاع از حقوق مردم مظلوم فلسطین و در مسیر بسیج ملل اسلامی در حمایت از قیام و مبارزه مردم فلسطین، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز جهانی قدس اعلام نمود.

کشاورز زاده افزود: خوشبختانه با اقدامات و تدابیر دولت چین، ویروس کرونا در این کشور تحت کنترل در آمده اما بسیاری از کشورهای دنیا درگیر مبارزه با این ویروس هستند به طوری که بسیاری از شهروندان فلسطینی مجبورند ساعتها در صف متراکم کنترل مرزی جهت تردد در قلمرو کشورمان خودشان معطل شوند که شیوع بیماری در این اماکن بسیار بالا است تحقیر این شهروندان فلسطینی در این پستهای مرزی خود داستان اندوهناکی است که بسیاری از آنها هر روز با آن مواجهند.

سفیر ایران در چین ضمن اظهار خوشحالی از مواضع دولت پکن در مورد فلسطین گفت: دولت چین هیچ گاه حقوق مردم فلسطین را نادیده نگرفته و بر ضرورت احقاق حقوق آنها تاکید کرده و مخالفت خود را با  انتقال سفارت آمریکا  به بیت المقدس اعلام کرده است چین همچنین به تازگی عملیات خرابکارانه در نیروگاه هسته ای نطنز را بشدت محکوم کرد.

کشاورزی زاده افزود: جمهوری اسلامی ایران مخالف نقض حقوق فلسطینیان، کشتار بی رحمانه آنان، غصب سرزمین آنها توسط رژیم صهیونیستی، حملات مسلحانه رژیم صهیونستی به مردم فلسطین و کشورهای همسایه است. کشتار رژیم صهیونیستی همچنین مورد مخالفت و انتقاد جامعه جهانی است.

وی با یادآوری موضوع جمهوری اسلامی ایران در خصوص فلسطین که بسیار صریح و مشخص و بر اساس حقوق و قوانین بین المللی است ، افزود: درباره موضوع فلسطین یک همه پرسی صلح آمیز بهترین شیوه حل این بحران است در همین راستا جمهوری اسلامی ایران طرحی دموکراتیک و عادلانه تحت عنوان «برگزاری همه پرسی ملی در فلسطین» ارائه داده که در دبیرخانه سازمان ملل نیز به ثبت رسیده است.

سفیر ایران در چین توضیح داد که طرح جمهوری اسلامی ایران براساس اصول دموکراتیک و حقوق بین الملل مورد پذیرش تمامی دولت ها و ملت ها تدوین و ارائه شده است. این طرح جایگزین مناسبی در برابر طرح های شکست خورده قبلی است.

کشاورز زاده با بیان اینکه افزون بر پنج هزار فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی هستند، افزود: این اسرا از امکانات مناسب پزشکی و درمانی محروم بوده و در معرض خطر ابتلای به کرونا هستند.

وی در پایان گفت: بر اساس وعده الهی، پیروزی حق بر باطل حتمی است و ما امروز به قدس شریف نزدیکتر هستیم. در این روزهای عزیز ماه مبارک امیدواریم با اتحاد امت اسلام و ایستادگی آنها در مقابل زیاده خواهی های اسرائیل و آمریکا شاهد رهایی قبله اول مسلمانان و آزادی مردم فلسطین باشیم.  

کد خبر 599444

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی