مجموع نظرات: ۰
دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۵
۰ نفر

فرمانده انتظامی استان از دستگیری شخصی در کرمانشاه خبر داد که با افتتاح حساب به نام کودک ۴ ساله خود اقدام به ۳۲۰ میلیارد تومان پولشویی کرده بود.

فرمانده انتظامی کرمانشاه

سردار "علی اکبر جاویدان" به همشهری آنلاین گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان در راستای مبارزه با پولشویی، فرارهای مالیاتی و دیگر جرائم اقتصادی، با هماهنگی با مقام قضایی و همکاری بانک‌های استان نسبت به کنترل حساب یکسال اخیر افراد زیر ۱۵ سال اقدام کردند.   

وی ادامه داد: پلیس امنیت اقتصادی در جریان بازرسی‌های انجام شده، به حساب کودک ۴ ساله‌ای برخورد کردند که گردش مالی حساب یکسال اخیر وی حدود ۳۲ میلیارد تومان بود.  

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه اضافه کرد: ماموران در گام بعدی به سراغ افتتاح کننده حساب که پدر کودک بود، رفته و در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد این شخص برای صادرات کالا از بازارچه های مرزی از حساب پسرش استفاده و برای فرار از پرداخت مالیات آن را به اداره مالیات معرفی نکرده است.  

 جاویدان خاطرنشان کرد: این شخص پس از لو رفتن پولشویی ۳۲۰ میلیارد تومانی خود و با هماهنگی مقام قضایی برای انجام امور مالیاتی به اداره کل مالیاتی استان معرفی شد.  

وی در پایان مبارزه با جرائم اقتصادی را از مهمترین برنامه های پلیس کرمانشاه اعلام و بر مبارزه قاطعانه با مجرمان اقتصادی تاکید کرد.

کد خبر 598873
منبع: همشهری آنلاین

پر بیننده‌ترین اخبار استان‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha