حسن کاظمی‌قمی، سفیر پیشین ایران در عراق، گفته است آمریکایی‌ها در سال ۹۳ نامه‌ای به سردار سلیمانی فرستاد که وی حتی نامه را برای خواندن باز نکرد.

سردار سلیمانی و پسر شهید مغنیه در حرم امام رضا (ع) +عکس

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از واحد مرکزی خبر، کاظمی‌قمی گفت: یکی از کارهای بزرگی که حاج‌قاسم کرد این رفع تهدید را تبدیل به یک فرصت کرد و این به دیپلماسی ما قدرت داد و اگر این نبود دشمن با شما وارد مذاکره نمی‌شد، من در عراق بودم و دیدم آمریکایی‌ها تمامی تلاش‌شان را کردند که ما حتی حضور فیزیکی نداشته باشیم، حالا کل سفارتخانه ما به عدد چند نفر بود.

وی افزود: ایشان فرمانده میدان و مسئول پرونده بود و مجری سیاست‌های مصوب نظام بود. در دیپلماسی حاج‌قاسم نگاه نکردن به نامه وزیر خارجه آمریکا پرپیام بود، وزیر خارجه آمریکا برای حاج‌قاسم نامه فرستاد، نه این که ایشان پاسخ نداد، نامه را برگرداند.

کاظمی‌قمی در پاسخ به سوال مجری که پرسید این قضیه مربوط به چه سالی بود، گفت: در همین سال‌های ۹۳ به بعد که داعش را آمریکا به عراق فرستاد.

کاظمی‌قمی درباره محتوای نامه گفت: من محتویاتش هرچه بود نمی‌دانم، حاج‌قاسم حتی در حوزه دیپلماسی شکل و شمایلش را عوض کرد؛ یعنی دیپلماسی فقط محدود به پشت میز مدون، دایره، بیضی و مستطیل نیست، آن جایی که حاج‌قاسم روی ارتفاعات حمرین دوربین می‌کشد، او اقتدار نظام را با زبان دیپلماسی نشان می‌دهد.

کد خبر 598289

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha