رئیس جمهوری گفت: آبیاری تحت فشار در هشت سال دولت تدبیر و امید به دو برابر کل تاریخ ایران رسیده است. 

حسن روحانی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از  ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه در شصت و چهارمین برنامه جهش تولید در بهره برداری از طرح‌های ملی بخش کشاورزی بعد از ارائه گزارش وزیر جهاد کشاورزی افزود: با این گزارشی مشخص شد تحقق وعده‌ای که در سیستان برای ۴۶ هزار هکتار دادیم، امروز نهایی شده است. 

وی افزود: طبق این گزارشی آبیاری تحت فشار در هشت سال دولت تدبیر و امید بیش از دو برابر کل تاریخ ایران شده است. در طول تاریخ ایران آبیاری تحت فشار تا سال ۹۲ یک میلیون و ۲۰۰ هزار بوده است و از سال ۹۲ تاکنون به دو میلیون و ۴۰۰ رسیده است؛ یعنی سیستم آبیاری تحت فشار بیش از ۲ برابر کل تاریخ ایران شده است. در محصولات شیلات نیز ۵۰ درصد رشد داشته‌ایم. 

رئیس جمهور افزود: خوشحالیم که در سیستان و بلوچستان، از جنوب تا شمال، از چابهار تا زابل شاهد طرح‌های مهم و سرنوشت‌ساز برای زندگی مردم هستیم و حتما دولت‌های آینده هم این مسیر را ادامه خواهند داد. 

رئیس جمهور اظهارداشت: رهبر معظم انقلاب که نسبت به همه مردم حالت پدری دارند، اما نسبت به سیستان و بلوچستان یک توجه خاص و ویژه دارند. ایشان پروژه‌های سیستان و بلوچستان را دنبال می‌کردند. به طور هفتگی که خدمت ایشان می‌رسیدم و می‌رسم، در زمانی که این طرح‌ها مطرح بود ایشان از من سوال می‌کرد که این طرح‌ها به کجا رسیده و در چه مرحله‌ای است؟  در بعضی از پروژه‌ها تاکید می‌کردند که انجام شود. این دال بر اهتمام شخص رهبری نسبت به توسعه و آبادانی استان سیستان و بلوچستان است که استان بسیار مهمی برای ما با مردمی بسیار خوب و پرتلاش است.  

کد خبر 596736

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار