دقیقه ۵۶ یک صحنه مشکوک داخل محوطه جریمه الدحیل رخ داد که داور اعتقادی به پنالتی نداشت.

مهدی قاعدی

به گزارش همشهری‌آنلاین، استقلال در شرایطی با نتیجه ۴ بر ۳ سومین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا را واگذار کرد که به عقیده کارشناسان داور مسابقه یک پنالتی به سود آبی‌ها نگرفته است. در دقیقه ۵۶ مسابقه استقلال و الدحیل مهدی قایدی با یکی از فرارهای تند و تیز خود وارد محوطه جریمه حریف شد و در شرایطی که از بازیکن قطری عبور کرده بود، با تکل او مواجه و سرنگون شد.

تکل بازیکن الدحیل هم به پای قایدی برخورد کرد و هم توپ را زد اما با وجود مشکوک بودن صحنه داور لبنانی اعتقادی به خطای پنالتی نداشت. این در حالی است که در صحنه‌های آهسته واضح بود که مدافع الدحیل همراه با توپ پای چپ قایدی را نیز زده و داور می‌توانست یک پنالتی به سود استقلال اعلام کند.

بعد از این صحنه قایدی و سایر استقلالی‌ها بشدت نسبت به عملکرد داور موضع گرفتند و اعتراض‌های شدیدی انجام دادند. همچنین فرهاد مجیدی نیز در پی همین اعتراض‌ها کارت زرد گرفت و دیدار بعدی تیمش را از دست داد.

فریم به فریم با جنجالی‌ترین صحنه استقلال - الدحیل | نظر کارشناسان داوری چیست؟

فریم به فریم با جنجالی‌ترین صحنه استقلال - الدحیل | نظر کارشناسان داوری چیست؟

فریم به فریم با جنجالی‌ترین صحنه استقلال - الدحیل | نظر کارشناسان داوری چیست؟

حیدر سلیمانی یکی از کارشناسان داوری نیز با تایید این صحنه گفته است: «داور یک اشتباه بزرگ داشت که در دقیقه ۵۶ رخ داد و در محوطه جریمه تیم الدحیل، مهدی قایدی وقتی از بازیکن الدحیل عبور کرد، توسط حریف نقش زمین شد و باید پنالتی گرفته می‌شد که این اتفاق نیفتاد.»

حسین عسگری دیگر کارشناس داوری ای است که خطا روی قایدی را تایید می‌کند. او گفته: 《در دقیقه ۵۶ هم خطای کاملاً واضحی روی قایدی رخ داد که ناشی از بی‌پروایی مدافع الدحیل بود. شاید می‌شد بگوییم که مدافع حریف کارت زرد نگیرد، اما خطا مسلم بود》

کد خبر 596723

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار