وزیر امور خارجه پاکستان بر اهمیت همکاری‌ با جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با پدیده اسلام‌هراسی تاکید کرد و خواستار تدوین یک راهبرد اساسی توسط علمای دو کشور شد.

شاه محمود قریشی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، شاه‌محمود قریشی روز چهارشنبه در مراسمی که در سفارت پاکستان در تهران برگزار شد، از دیدارهای مهم و سازنده خود با حجت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهوری، و محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس ایران، سخن گفت.

وی اظهار کرد: در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی ایران نگرانی مشترک دو کشور یعنی تشدید اسلام‌هراسی در غرب و لزوم جلوگیری از این جنگ که احساسات میلیون‌ها مسلمان را جریحه‌دار کرده است مطرح کرد.

شاه‌محمود قریشی افزود: پاکستان از تشدید احساسات ضداسلام در کشورهای غربی و افراط‌گرایی علیه مسلمانان به شدت نگران است و بر لزوم حرکت مشترک ایران، پاکستان، ترکیه و عربستان در یک جبهه مشترک برای مقابله با نفرت‌پراکنی و توهین به مقدسات اسلامی تاکید دارد.

وی گفت: استقبال رئیس مجلس ایران از مواضع پاکستان در مقابله با اسلام‌هراسی اطمینان‌بخش است و آقای محمدباقر قالیباف بر لزوم همکاری‌های مجالس دو کشور در این زمینه تاکید داشت.

وزیر امور خارجه پاکستان اظهار کرد: وی در این دیدار پیشنهاد همفکری علمای دو کشور برای تدوین راهبرد منطقی و راهکار مشترک برای جلوگیری از اسلام‌هراسی و روشنگری درباره سوء استفاده از مفهوم آزادی بیان در غرب را مطرح کرد.

روابط عمومی وزارت امورخارجه پاکستان گفت: قریشی در دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی ایران، ایشان را در جریان چشم‌انداز دولت عمران‌خان، نخست‌وزیر پاکستان، برای تعمیق روابط دوجانبه با ایران قرار داد.

بر اساس این گزارش، وزیر امور خارجه پاکستان امروز با رئیس جمهوری، وزیر امور خارجه و رئیس مجلس شورای اسلامی ایران دیدار کرد.

در جریان دیدار وزیران امورخارجه ایران و پاکستان، دو کشور تفاهم‌نامه ایجاد بازارچه‌های مرزی مشترک را با هدف تقویت مبادلات اقتصادی مرزی امضاء کردند.

این سومین سفر وزیر امورخارجه پاکستان به ایران در طول ۳ سال گذشته است. قریشی در سوم دیماه ۹۷ و ۲۱ دیماه ۱۳۹۸ دو سفر رسمی به ایران داشت. وی در آخرین سفر خود ضمن حضور در مشهد مقدس و پس از زیارت بارگاه مطهر حضرت امام رضا(ع) به تهران رفت و سپس دیدارهای مهمی با حجت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهوری، و محمدجواد ظریف ،وزیر امور خارجه کشورمان، انجام داد.

کد خبر 596638

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار