گروه مشاوره بوستون (BCG) که یک شرکت مشاوره‌ای و مدیریتی آمریکایی است، در جدیدترین رتبه‌بندی خود اعلام کرد کمپانی هواوی از نظر نوآوری و خلاقیت در بین ۱۰ شرکت برتر دنیا در سال ۲۰۲۱ قرار دارد.

image-20210421104455-1.jpeg

اقدامات نوآورانه مستلزم سرمایه‌گذاری عظیم، حمایت از توسعه‌دهندگان، داشتن آزمایشگاه‌های پیشرفته تحقیق و توسعه و چشم‌انداز بلندمدت است؛ از همین رو، قرار گرفتن در لیست شرکت‌های نوآور در سطح جهانی دستاوردی بزرگ محسوب می‌شود.

اخیراً گروه مشاوره بوستون (BCG) که شرکتی آمریکایی با بیش از ۴۵ شعبه در دنیاست، لیست پنجاه کمپانی خلاق دنیا را منتشر کرده است که در بین آنها نام هوآوی هم به چشم می‌خورد.

در این لیست اپل و گوگل، جایگاه های اول و دوم را اشغال کرده‌اند و آمازون، مایکروسافت و تسلا هم توانسته‌اند به ترتیب جایگاه‌های سوم، چهارم و پنجم را از آن خود کنند. اما در این لیست نامHuawei  نیز به عنوان یکی از معدود شرکت‌های آسیایی حاضر، جلب توجه می‌کند و این کمپانی توانسته در این رده‌بندی، در جایگاه هشتم شرکت‌های برتر جهانی در حوزه نوآوری قرار بگیرد.

هواوی هشتمین کمپانی خلاق دنیا در سال 2021 لقب گرفت

رتبه بندی BCG بر اساس یک مدل به نام i۲i انجام می‌شود که توانایی‌های برندها در نوآوری را در دو حوزه ارزیابی می‌کند. این دو حوزه شامل اقدامات نوآورانه و پلتفرم‌های نوآورانه است. این مؤسسه موارد دیگری چون پروژه‌های خلاقانه، حجم سرمایه‌گذاری و نظیر آنها را نیز در محاسبه شاخص i۲i وارد معادله می‌کند.

هواوی هشتمین کمپانی خلاق دنیا در سال 2021 لقب گرفت

اخیراً هواوی گزارش مالی سال ۲۰۲۰ خود را نیز منتشر کرد که نشان می‌دهد جدای از خلاقیت این کمپانی، فروش آن نیز در سال ۲۰۲۰ میلادی به ۱۳۶.۷ میلیارد دلار رسیده و سودی معادل ۹.۹ میلیارد دلار عاید این شرکت شده است. بر اساس این گزارش، علی‌رغم شرایط سخت موجود، درآمد هواوی ۳.۸ درصد و سود این کمپانی ۳.۲ درصد نسبت به سال قبل افزایش پیدا کرده است.

کد خبر 596483

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار