معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ۳۱ اردیبهشت پایان زمان آموزش در دوره ابتدایی است گفت: با توجه به اینکه در دوره ابتدایی، ارزشیابی کیفی توصیفی است معلمان فرصت دارند تا ۱۰ خرداد نتایج ارزشیابی دانش‌آموزان را ثبت کنند.

دانش آموز

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، رضوان حکیم زاده درباره نحوه ارزشیابی دانش آموزان در پایان سال تحصیلی جاری اظهار کرد: سال تحصیلی جاری از سه بستر فضای مجازی، مدرسه تلویزیونی ایران و توزیع بسته‌های آموزشی برای تداوم آموزش استفاده شد، البته در  مناطق دورافتاده و دوردست هم آموزش‌ها حضوری بودند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: برای دانش آموزان پایه‌های اول و دوم ابتدایی به‌دلیل اهمیت تضمین کیفیت پیش بینی کردیم با نظارت مدیر مدرسه ارزیابی عملکردی از درس ادبیات فارسی انجام شود که در مناطق قرمز، زرد و نارنجی از طریق فضای مجازی خواهد بود.   همچنین برای پایه ششم ابتدایی ارزیابی عملکردی سه درس ادبیات فارسی، ریاضی و علوم مورد تاکید است.

حکیم زاده ادامه داد: پیش‌بینی شده است معلمان بر اساس مقیاس‌های موجود در ارزشیابی کیفی توصیفی، شواهد یادگیری را بررسی کنند.

وی با اشاره به آن دسته از دانش آموزان که به‌دلایلی از جمله عدم همراهی موثر والدینی که به‌عنوان مثال سطح سواد موثری نداشتند و نتوانستند از آموزش‌های امسال بهره کامل ببرند گفت: تفاهم‌نامه‌ای با بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان منعقد شد و آنها اعلام آمادگی کردند که در دوران تابستان برای آنها دوره آموزشی برگزار کنند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ابلاغ ستاد ثبت نام مدارس نیز صادر شده است و امسال مسئولیت ستاد ثبت نام مدارس با معاونت ابتدایی است گفت: اقدامات مقدماتی انجام شده است و طبق روال هرسال ثبت نام‌ها در زمان مقرر شروع می‌شود. تا هفته دوم اردیبهشت دستورالعمل ثبت نام را ابلاغ و نهایی می‌کنیم.

حکیم زاده درباره مشکلات دانش آموزان در مناطق محروم که به تجهیزات هوشمند برای آموزش مجازی دسترسی نداشتند گفت: اطلس یادگیری را در همه مناطق تهیه کردیم و می‌دانیم در هرمنطقه چه تعداد امکان دسترسی دارند و کدام ها ندارند. بر اساس دستورالعمل مربوط، برنامه های جایگزین درنظر گرفته شده است که توزیع درسنامه یکی از راهکارها بوده است. تا جایی که امکان داشت اجازه ندادیم دانش آموزی به علت عدم دسترسی به تجهیزات آموزشی از آموزش باز بماند.

وی ادامه داد: مدرسه تلویزیونی هم کمک خوبی به دانش آموزان در این مناطق کرده است. بر اساس ارزیابی های دقیق تلویزیون و ما، اکثریت از این آموزش ها استقبال و استفاده کرده اند؛ به ویژه در مناطق محروم.

کد خبر 596202

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی