مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری مازندران از تکمیل فاز نخست طرح ملی چهارخطه کردن مرزن‌آباد-دزدبن تا پایان فعالیت دولت دوازدهم خبر داد.

جاده چالوس

به گزارش همشهری آنلاین، احمد توکلی با بیان اینکه تکمیل این طرح باید در اولویت برنامه‌ریزی‌ مسئولان باشد، اظهار کرد: در جلسه‌ با پیمانکار قرار شد با همکاری دستگاه‌های اجرایی موانع پیش روی طرح برداشته شود.

وی با بیان اینکه برای تسریع فاز اول و دوم پروژه حدود ۱۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته و ابلاغ شده است به همشهری گفت: از موانع طرح ملی چهارخطه کردن مرزن‌آباد تا دزدبن می‌توان به مجوزهای محیط زیست و منابع طبیعی، جابه‌جایی تیرهای برق و کمبود اعتبار اشاره کرد که معتقدیم با تدبیر و همگرایی قابل رفع است.

مدیرکل دفتر فنی استانداری مازندران ادامه داد: با توجه به قرار داشتن تیرهای برق در مسیر اجرای پروژه انتظار می‌رود مسئولان شرکت توزیع برق هرچه زودتر به جابه جایی مستحدثات مزاحم در این مسیر اقدام کنند. همچنین اداره کل راه و شهرسازی ملزم است تا ماه آینده خسارت تعیین شده را پرداخت و منابع طبیعی هم باید با قطع تعداد درختان مزاحم داخل مسیر طرح همراهی کند.

وی تاکید کرد که همزمان با بهره‌برداری از آزادراه تهران - شمال با تکمیل این مسیر می‌توان در همین محور نیز خدمات در سطح ملی ارائه و برای ایمن‌سازی و رفع نقاط حادثه‌خیز جاده چالوس تلاش کرد.

توکلی با اشاره به پرتردد بودن مسیر و دشواری اجرای پروژه به ویژه در نیمه نخست سال گفت: آمادگی داریم در نامه‌نگاری با مسئولان پلیس راه کشور مجوزهای لازم برای اعمال محدودیت‌های ترافیکی برای ادامه فعالیت پیمانکار در پایان هفته‌ها را دریافت کنیم.

کد خبر 595418

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار