دادستان کل دانمارک سه تن از عناصر گروهک تروریستی الاهوازیه را متهم کرد با همکاری سازمان جاسوسی عربستان در تأمین مالی و ترویج تروریسم در ایران دست داشته‌اند. 

دانمارک

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، دادستان کل دانمارک امروز (پنجشنبه) اعلام کرد سه تن از اعضای گروهک تروریستی «الاهوازیه» با همکاری دستگاه اطلاعاتی عربستان سعودی در تأمین مالی و ترویج فعالیت‌های تروریستی در ایران دست داشته‌اند. سه عضو گروهک الاهوازیه فوریه سال گذشته در دانمارک دستگیر شدند و از آن زمان تاکنون در بازداشت بوده‌اند. 

لیز لوته نیلاس، دادستان پرونده در کپنهاگ در بیانیه‌ای اعلام کرد: این یک پرونده بسیار جدی است که افراد در دانمارک فعالیت‌های اطلاعاتی غیرقانونی انجام داده و از دانمارک به ترویج و تأمین مالی تروریسم در دیگر کشورها پرداخته‌اند.

دادگاه این سه عنصر گروهک الاهوازیه ۲۹ آوریل (۹ اردیبهشت) در دادگاه منطقه راسکیله دانمارک آغاز خواهد شد و هرکدام از این سه با حکم تا ۱۲ سال حبس روبرو هستند. 

اواخر اسفند ۹۹ گزارش شد سه نفر از اعضای گروهک الاهوازیه مقیم دانمارک ماه فوریه گذشته به نفع سرویس اطلاعاتی سعودی جاسوسی کرده‌اند. به گفته دستگاه امنیت و اطلاعات دانمارک، سه متهم از ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ برای سعودی‌ها جاسوسی کرده‌اند. 

کد خبر 595310

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار