اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد نشست کمیسیون مشترک برجام روز پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین، در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزارت‌های امور خارجه‌ ایران و گروه ۱+۴ به صورت حضوری در وین برگزار می‌شود.

اتحادیه اروپا

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، در این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای اتحادیه اروپا منتشر شد آمده است که این نشست به ریاست انریکه مورا، معاون دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا، و نمایندگان ایران، فرانسه، آلمان، انگلیس، چین و روسیه منعقد می‌شود.

این بیانیه حاکی است که شرکت‌کنندگان به رایزنی درباره دورنمای بازگشت محتمل ایالات متحده آمریکا به برجام و اطمینان از اجرای کامل و مؤثر این توافق ادامه خواهند داد.

هیجدهمین دور از نشست‌های کمیسیون مشترک برجام از روز ۱۳ فروردین‌ماه جاری به صورت برخط با مشارکت معاونان سیاسی ایران و کشورهای ۱+۴ برگزار شد. نمایندگان کشورها در نشست ۱۳ فروردین تصمیم گرفتند ادامه گفت‌وگوها به صورت حضوری در وین برگزار شود.

در زمان حاضر دو کارگروه رفع تحریم‌ها و اقدامات هسته‌ای به طور موازی در حال تدوین اقدامات لازم هستند. در نشست روز جمعه تصمیم گرفته شد نمایندگان به پایتخت‌های خود برگردند و پس از چند روز تنفس مذاکرات را در وین ادامه دهند.

واشنگتن در دوره زمامداری دونالد ترامپ با خروج یک‌جانبه از برجام، تروریسم اقتصادی را با هدف فشار حداکثری علیه مردم کشور اعمال کرد.

کد خبر 595202

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار