شهردار منطقه ۳ از آغاز واکسیناسیون پاکبانان های این منطقه علیه بیماری کووید ۱۹ به مدت دو روز خبر داد.

واكسيناسيون

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، احمد تواهن گفت: با توجه به هماهنگی‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته با مرکز بهداشت شمال تهران، به مدت دو روز متوالی واکسیناسیون پاکبانان ها در مقابل ویروس کرونا آغاز می‌شود.

به گفته‌ی شهردار منطقه ۳، اولویت واکسیناسیون، با پاکبانانی خواهد بود که سن بالاتری داشته یا به بیماری‌های زمینه‌ای مبتلا هستند.

وی تعداد پاکبان های شاغل در شهرداری منطقه ۳ را تعداد ۶۴۸ نفر برشمرد و بیان کرد: پاکبانان ها جزو اقشار زحمت کش و خدوم جامعه هستند که با آغاز همه گیری بیماری به دلیل نوع خدمت، بیش‌تر از سایرین در معرض خطر ابتلاء به این ویروس قرار داشته‌اند. با این حال، با هدف آسایش شهروندان و پاکی محیط فعالیت این عزیزان حتی لحظه‌ای متوقف نشد.

شهردار منطقه ۳ ادامه داد: تماس مستقیم پاکبانان ها با پسماند و زباله احتمال آلودگی به ویروس کرونا را چند برابر می‌کند زیرا امروزه بخشی از پسماندهای تولید شده عفونی و پزشکی هستند لذا این قشر نیز جز گروه‌هایی هستند که واجد شرایط اولویت دریافت واکسن هستند. ‌

تواهن افزود: در این مرحله از واکسیناسیون که همزمان با هفته جهانی بهداشت صورت می‌پذیرد، از واکسن «سینوفارم» استفاده می‌شود.

وی ابراز کرد: این واکسن مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و مرحله دوم تزریق این واکسن ۲۸ روز بعد از زمان دریافت دوز اول خواهد بود.

کد خبر 594792

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار