یکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۵ - ۱۵:۴۷
۰ نفر

گروه بورس: سرانجام پس از مدت‌ها صدرنشینی متناوب سهام پتروشیمی و معادن در صدر جدول تقاضا، حجم تقاضا برای سهام بانک‌ها در روز شنبه به اوج رسید.

به گزارش همشهری، معاملات سهام نخستین روز هفته در حالی به پایان رسید که هنوز 655 دستور خرید به ارزش 8 میلیارد ریال برای سهام بانک پارسیان هم‌چنان روی میز کارگزاران بورس باقی مانده بود. این تعداد، متقاضی خرید 2/6 میلیون سهم بانک پارسیان بودند. به این ترتیب بانک پارسیان برای اولین بار از بهار امسال به این‌سو در صدر جدول تقاضای سهام در بورس تهران جای گرفت.
اما موج ایجاد شده تقاضا برای سهام بانک‌ها به همین‌جا ختم نشد؛ به‌طوری 200 نفر نیز در صف خرید دو میلیون سهم بانک کارآفرین ایستادند؛ ضمن این‌که 100 نفر هم دستور خریدهای خود را برای یک میلیون سهم بانک اقتصاد نوین صادر کردند تا موج سهام بانک‌ها در آغاز پاییز 85 به راه افتد.
در کنار بانک‌ها، داروسازان بورس نیز که از مردادماه به این‌سو با حرکت چندانی مواجه نبود بار دیگر مورد توجه فعالان بازار قرار گرفتند. در موج تازه خرید برای سهام شرکت‌های داروسازی این بار نوبت به دو شرکت داروسازی اسوه و البرز دارو رسیده است. ارزش کل دستور خریدهای صادر شده برای سهام این دو شرکت 5/1 میلیارد ریال برآورد می‌شود.این گزارش حاکی است: از کل موج خرید برای سهام پتروشیمی در پایان مبادلات روز شنبه فقط دستور خریدهای عمل نشده برای سهام پتروشیمی شیراز باقی ماند و صف خرید سهام پتروشیمی اصفهان و اراک نیز چون صف پتروشیمی‌ خارک جمع شد. روز شنبه پتروشیمی شیراز با صف تقاضا برای 5/5 میلیون سهم خود مواجه بود. اما در سوی دیگر بازار ودر کفه‌فروش، صف عرضه سهام ساختمان ایران طولانی‌تر از قبل شد. در روز شنبه بیش از یک‌هزار نفر دستور فروش‌های خود را برای سهام این شرکت صادر کردند. در مجموع سهام معادن و فلزات نیز کالسیمین، ملی سرب و روی، باما، فرآوری مواد معدنی و سرمایه‌گذاری معادن و فلزات وزن جدول فروش را در بورس تهران سنگین کردند.ارزش کل معاملات انجام شده در سهام معادن در طول روز شنبه بورس تهران، به 3/22 میلیارد ریال رسید و گروه یادشده را از این نظر در صدر گروه‌های فعال در بازار سهام نشاند.
کد خبر 5937

پر بیننده‌ترین اخبار بيمه و بانك

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز