وزیر بهداشت در پیام نوروزی خود نوشت: با لطف پروردگار و همت دانشمندان‌مان، تولید واکسن‌های داخلی که با توفیق به پیش می‌رود به سرانجام رسد و در بهار بتوانیم گروه عظیمی از مردم کشورمان را با مجموعه‌ای از واکسن‌های وارداتی و تولید داخل و تا پایان سال ۱۴۰۰ تمامیِ جمعیت هدف را ایمن سازیم.

سعید نمکی وزیر بهداشت

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سعید نمکی وزیر بهداشت در پیام نوروزی خود نوشت: می‌دانم آنچه در یک سال گذشته بر عزیزانم در عرصه خدمت رسانی به مبتلایان کووید ۱۹ گذشت، ملالی فراموش ناشدنی و تلاشی وصف‌ناپذیر بود. در این نبرد نفس‌گیر از خط مقدم جبهه سلامت یعنی خانه‌های بهداشت، پایگاه‌ها و مراکز جامع سلامت تا مراکز درمانی و بیمارستان‌های تخصصی و  فوق تخصصی در بخش‌های دولتی، خصوصی و خیریه، از بهورزان، مراقبان سلامت، کارشناسان اورژانس و فوریت‌های پزشکی، کارشناسان بهداشتی، پرستاران، ماماها، کارشناسان و متخصصان علوم آزمایشگاهی، رادیولوژی و پیراپزشکی، دستاندرکاران توانبخشی، پزشکان، داروسازان، دندانپزشکان و پیراپزشکان گرفته تا نیروهای اداری، پشتیبانی و خدماتی، روسای محترم و هیات رییسه دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی و معاونان، مدیران و کارشناسان ستادی با کمک دیگر دستگاه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد و همراهی مردم شریف در روزهای سخت تحریم حماسه‌ای بی بدیل آفریدند که بی تردید در تاریخ زرین سرزمین‌مان جاودانه خواهد ماند.

وی ادامه داد: تلخ‌تر از تحمل این رنج طاقت فرسا، داغ جگرسوز شهادت عزیزان‌مان بود که پروانه وار تن بر آتش بلا زدند و جان شیرین‌شان را فدای خدمت به مردم سرزمین‌شان کردند. یادشان همواره گرامی و صبر و اجر نصیب خانواده‌های داغدارشان باد. در این میان هزاران هموطن در اثر ابتلای به این بیماری سهمگین از دست رفتند و خانواده‌های زیادی داغدار شدند و به دلیل شرایط، حتی نتوانستند در سوگ عزیزان‌شان مراسم عزا برپا کنند، اما در میان این همه داغ و فراق و سوز و فشار سنگین، نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران با جان‌فشانی خادمانش توانست در عرصه جهانی علیرغم مضایق اقتصادی و کمبودهای ناشی از تحریم‌های ظالمانه با تکیه بر دانش، مدیریت و از خودگذشتگی، جایگاه ارزنده‌ای در کنار آنان که همه چیز داشتند، کسب کند و این نیز دستاوردی گران‌بها بود که در تاریخ این سرزمین به یادگار خواهد ماند.

وزیر بهداشت افزود: اینک که نرم نرمک بهار با همه زیبایی‌هایش می‌رسد امید آن داریم که سالی سرشار از تندرستی و کامیابی با مهار و حذف این ویروس منحوس برای مردم جهان و کشورمان رقم خورد.

نمکی نوشت: با لطف پروردگار و همت دانشمندان‌مان تولید واکسن‌های داخلی که با توفیق به پیش می‌رود به سرانجام رسد و در بهار بتوانیم گروه عظیمی از مردم کشورمان را با مجموعه‌ای از واکسن‌های وارداتی و تولید داخل و تا پایان سال ۱۴۰۰ کلیه جمعیت هدف را ایمن سازیم. از خداوند بزرگ برای همه همکارانم در نظام سلامت و خانواده‌های عزیزشان، سالی پربرکت و همراه با تندرستی و عزت آرزومندم.

کد خبر 591453

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بهداشت و درمان

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha