عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: اینکه یک کوه چگونه می‌تواند برای یک ارگان باشد جای تعجب دارد و سازمان محیط زیست و شهرداری باید نسبت به بازگشت این کوه به میراث و اموال عمومی اقدام کنند.

بي بي شهربانو

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از مهر، حجت نظری امروز در نطق پیش از دستورش در جریان جلسه رسمی شورای شهر با اشاره به کوه‌خواری در کوه بی‌بی‌شهربانو در شهرری گفت: این کوه که نخستین رویداد آن مربوط به دوران ساسانیان است، یکی از مهم‌ترین آثار محیط زیستی و تاریخی محسوب می‌شود. متاسفانه با وجود اهمیت کوه بی‌بی‌شهربانو، هیچ نشانی از فضای گردشگری در آن دیده نمی‌شود و شاهد برداشت سنگ سیمان از آن نیز هستیم.

او تاکید کرد: متاسفانه شاهد سند خوردن یک فضای ملی به نام یک نهاد عمومی هستیم و به همین دلیل شاهد برش خوردن و استخراج از کوه نیز هستیم.

نظری عنوان کرد: در پشت کوه برداشت‌های غلط کارخانه‌های سیمان در حال انجام است. اینکه یک کوه چگونه می‌تواند برای یک ارگان باشد جای تعجب دارد. متاسفانه منافع عمومی در این قطعه میراثی لحاظ نمی‌شود و انتظار می‌رود با توجه به تاکیدات رهبری مبنی بر جلوگیری از کوه‌خواری، سازمان محیط زیست نسبت به بازگشت این کوه به میراث و اموال عمومی اقدام کند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران خطاب به شهرداری تهران نیز تصریح کرد: لازم است شهرداری همراه با اداره کل محیط زیست تهران سبت به تعطیلی این کارخانه‌ها اقدام کند تا از تخریب بیشتر این کوه جلوگیری شود.

نظری افزود: خوشبختانه روز گذشته نیز شاهد ثبت شدن چشمه‌علی در فهرست آثار کشور بودیم و اگر این اتفاق زودتر رخ می‌داد، شاهد خشک شدن آن نبودیم.

کد خبر 589340

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار