سی و پنجمین دوره جوایز اکادمی فیلم و هنرهای سینمایی اسپانیا (گویا) برندگان خود را در شاخه‌های مختلف معرفی کرد.

دختران

به گزارش همشهری آنلاین، ایسنا به نقل از هالیوود ریپورتر نوشت: درام «دختران» اولین ساخته «پیلار پالامرو» با کسب جایزه بهترین فیلم،  بهترین کارگردان جدید و فیلمنامه از جوایز گویا ۲۰۲۱، موفق ترین فیلم در مهم ترین جوایز سالانه سینمای اسپانیا نام گرفت.  

فیلم های «آن گم شده است» ساخته «دیوید پرز سانودو»، «عروسی رُزا» به کارگردانی «ایسار بولن»، آدو» به کارگردانی «سالواردو کالوو» و «مردم طبقه بالا» به کارگردانی «سِسک گای» دیگر فیلم هایی بودند که برای کسب جایزه بهترین فیلم جوایز گویا ۲۰۲۱ رقابت می کردند.  

در سایر بخش ها، جایزه بهترین کارگردانی به «سالوادور کالوو» برای فیلم «آدو» رسید و جایزه بهترین بازیگر مرد و زن نقش اصلی نیز به ترتیب به «ماریو کاساس» برای فیلم «از خط عبور کن» و «پاتریسیا لوپز» برای فیلم «آن گمشده است» اختصاص یافت.  

«آلبرتو سن خوان» برای فیلم «سانتیمانتال» و «ناتالی پوزا» برای نقش آفرینی در فیلم «عروسی رُزا» هم به ترتیب موفق به دریافت جایزه بهترین نقش مکمل مرد و زن شدند.  

فیلم «پدر» به کارگردانی «فلورین زلر» (انگلستان) نیز در حالی جایزه بهترین فیلم غیراسپانیایی زبان را کسب کرد که در این شاخه «کورپس کریستی» (لهستان)، «یک افسر و یک جاسوس» (فرانسه) و «سقوط» (انگلستان) هم نامزد کسب جایزه بودند.  

کد خبر 589320

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار