مجری مطالعات بالینی واکسن ایرانی کووید۱۹ درباره نتایج مرحله اول تست انسانی نخستین واکسن ایرانی کرونا با نام کووایران برکت توضیح داد.

واکسن ایرانی کرونا

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر محمدرضا صالحی مجری مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا گفت: تاکنون نتایج آزمایش‌های ایمونوژنیسیتی سرم بیش از ۴۴ داوطلب آماده شده که نسبت به انتظارات ما به صورت جدی چشمگیرتر بوده است.

وی ادامه داد: هرچند نتایج مرحله اول تست انسانی بسیار امیدوار کننده است اما برای رسیدن به نتایج قطعی باید چند روز دیگر منتظر ماند تا پاسخ‌های ایمنی در آزمایش‌های همه داوطلبان مشخص شود.

مجری مطالعات بالینی نخستین واکسن ایرانی کرونا با بیان این که در حال آماده شدن مرحله دوم تست انسانی این واکسن هستیم، گفت: به احتمال بسیار زیاد تا پایان سال وارد مرحله دوم تست انسانی کوو ایران برکت می‌شویم که به صورت چند مرکزی و با همکاری برخی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور انجام می‌شود.

صالحی یادآور شد: چند روز آینده نتایج نهایی این مرحله آنالیز و در اختیار سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت قرار می‌گیرد که این سازمان پس از بررسی نتایج و تایید مجوز مرحله بعدی را صادر می‌کند.

کد خبر 588668

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۴
    1 0
    لطفا بفرمایید این واکسن در برابر نوع جهش یافته ویروس مقاوم هست؟

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار