برنامه‌های انتخاباتی سازمان صداوسیما از هفته آخر اسفندماه سال جاری شروع می‌شود و تا پایان شمارش آرا و اعلام نهایی نتایج ادامه خواهد داشت. بر این اساس جلسه ۴۸۹ شورای نظارت با حضور اعضای شورا، با هدف بررسی برنامه‌ریزی سازمان صدا و سیما در تولید و پخش برنامه‌های انتخابات برگزار شد.

درخواست نمایندگان دولت از صداوسیما برای برخورد با توهین کنندگان به رییس جمهور

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران جلسه ۴۸۹ شورای نظارت با حضور اعضای شورا و به ریاست حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای با هدف بررسی برنامه‌ریزی سازمان صدا و سیما در تولید و پخش برنامه های انتخابات با حضور آخوندی، رییس ستاد انتخاباتی و معاون سیاسی سازمان صدا و سیما در دبیرخانه شورای نظارت برگزار شد.

رئیس ستاد انتخاباتی سازمان صدا و سیما از تدارک و تولید بیش از ۵۰ هزار دقیقه برنامه در معاونت سیما و بیش از ۵۰ هزار دقیقه در شبکه‌های مختلف معاونت صدا و همچنین تدارک ۱۵۵ هزار دقیقه در سیمای استانها و ۱۰۰ هزار دقیقه برنامه در صدای استان‌ها خبر داد و تولید و پخش برنامه‌های خاص فضای مجازی را از دیگر برنامه‌های سازمان صدا و سیما در انتخابات پیش رو دانست.

رئیس ستاد انتخاباتی سازمان صدا و سیما، هدف برنامه‌های رسانه ملی در تولید و پخش برنامه‌های انتخاباتی را تحقق نقش مطلوب رسانه ملی در انتخاباتی پر شور و آگاهانه در طراز گام دوم انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: جلب مشارکت گسترده و پرشور مردم، حفظ وحدت و انسجام داخلی و آگاهی‌بخشی برای انتخاب اصلح و همچنین ایجاد فضایی برای رقابت سالم و سازنده در دستور کار برنامه‌های انتخاباتی سازمان صدا و سیما قرار دارد.

آخوندی اجرای عدالت رسانه‌ای در برنامه‌های پیش رو و همچنین تولید برنامه‌ها و مستندهای تبیینی و ایجاد تنوع در شکل برنامه‌ها و ابداع شیوه‌های جدید برای ارائه برنامه‌های کاندیداها را از پیش‌بینی‌ها رسانه ملی برای تولید و پخش برنامه‌های متنوع انتخاباتی دانست.

در پایان رئیس و اعضای شورا پس از استماع گزارش‌های رئیس و مسئولان ستاد انتخابات سازمان صدا و سیما ضمن بیان نظرها و دیدگاه‌های خود، لزوم برنامه‌سازی مطلوب برای حضور پرشور و پرشمار مردم را ضروری دانستند.

 همچنین بر لزوم همکاری و هماهنگی مستمر صدا و سیما با سایر دستگاه‌های تاثیرگذار بر جهت جلب مشارکت و حضور گسترده و پر شور مردم در انتخابات و همچنین تقویت حس امید و آرامش در مردم و معرفی ویژگی‌های کاندیدای اصلح در انتخابات تاکید کردند.

کد خبر 588394

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha