حسین ذوالفقاری رییس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: پروتکل‌های بهداشتی در سفرهای نوروزی باید به گونه‌ای باشد که قابلیت اجرا داشته باشند و مردم به اجرای آنها مجاب شوند.

حسین ذوالفقاری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، دستورالعمل‌های سفرهای نوروزی و همچنین انتخابات در شرایط کرونا در پنجاه نهمین نشست کمیته اجتماعی، امنیتی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا با حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور،‌ اسماعیل موسوی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور و سایر اعضای کمیته بررسی شد.

حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور در این جلسه با اشاره به کاهش رعایت پروتکل‌ها از سوی مردم، گفت: پروتکل‌ها تا جایی موثر هستند که رعایت شوند و قدرت اعمال قانون را داشته باشیم.

در این نشست پیشنهاد شد که اگر با رشد بیماری مواجه نشویم، محدودیت‌ها کم شود که مردم بتوانند سفرهای نوروزی خود را داشته باشند.

از دیگر مواردی که به آن اشاره شد کنترل افراد دارای تست مثبت در ایام نوروز بود. این افراد درصورت جابجایی ضمن جلوگیری از تردد، مشمول جریمه خواهند شد.

ذوالفقاری با اشاره به اینکه باید طوری پیش برویم که بیماری پیشرفت نکند و کشور دچار تنش نشود، تاکید کرد: موارد و پروتکل‌هایی که قرار است در ایام نوروز رعایت شود، باید مشخص‌تر باشد. باید وضعیت شهرها معلوم شود تا محدودیت‌ها برای سفرهای نوروزی اعمال شود.

وی ادامه داد: به امید خدا قبل از نوروز با تعیین یک بازه زمانی ۲۰ روزه، بسته‌ای که شامل رعایت پروتکل‌ها و محدودیت‌ها خواهد بود، برای اینکه مردم بتوانند برای نوروز برنامه‌ریزی کنند، اعلام می‌شود و بر اساس شرایط بیماری در شهرهای مختلف تکلیف سفرها مشخص خواهد شد.

کد خبر 588181

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار