مدیر کل دفتر حمل‌ونقل مسافری گفت: پیش فروش بلیت اتوبوس برای ایام نوروز به دلیل جلوگیری از ترغیب مسافران به سفر نداریم اما مسافران هرروزی که تمایل داشته باشند می‌توانند بلیت تهیه کنند.

اتوبوس

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مدیر کل دفتر مسافری سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان اینکه ما برای ایام عید پیش فروش بلیت نداریم و مسافران هر زمانی که درخواست بلیت کنند به صورت اینترنتی بلیت برای آنها صادر می‌شود، گفت: مسافران هر لحظه و هر روزی که مد نظرشان باشد می‌توانند برای جابه‌جایی از طریق اتوبوس بلیت تهیه کنند و ما در حوزه ناوگان حمل و نقل جاده‌ای هم از ظرفیت‌های خود در وب‌سایت‌ها استفاده خواهیم کرد.
داریوش باقر جوان بیان کرد: برای ایام عید از تمامی ظرفیت‌های ناوگان حمل و نقل جاده‌ای استفاده می‌کنیم و البته با توجه به شرایط خاص کرونایی  دستورالعمل‌های لازم از جمله فاصله گذاری اجتماعی با سختگیری‌های بیشتری نظارت و کنترل خواهد شد.

وی ادامه داد: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هیچ برنامه ریزی برای ترغیب مسافران به سفرهای نوروزی در دستور کار خود قرار نداده و در صورتی که مسافران سفرهای ضروری داشته باشند، می‌توانند از طریق وب سایت‌ شرکت های حمل و نقل جاده‌ای اقدام به خرید بلیت کنند.

ظرفیت اتوبوس برای خوزستان به یک سوم رسید

این مقام مسئول توضیح داد: برای سفر به استان خوزستان با توجه به شرایط خاص این شهر ظرفیت‌ها در بخش حمل و نقل جاده‌ای طبق دستور ستاد ملی مقابله با کرونا به یک سوم کاهش یافته، به طوری که از هر ۳۰ صندلی که در اتوبوس قرار دارد تنها ۱۰ صندلی باید به فروش برسند. در بخش حمل و نقل هوایی در استان خوزستان هم علاوه بر کاهش ظرفیت به یک سوم، مسافران باید تست pcr هم انجام دهند اما انجام تست در بخش حمل و نقل جاده‌ای وجود ندارد.

مسافران خوزستان قبل از پرواز باید تست کرونا بدهند

باقر جوان با بیان اینکه از تمامی مسافران در هنگام صدور بلیت از پایگاه سلامت وزارت بهداشت استعلام دریافت می‌شود، اظهار کرد: در ایام نوروز رعایت دستور العمل‌های بهداشتی در حوزه حمل و نقل جاده‌ای بسیار سختگیرانه تر و به صورت جدی تر دنبال می‌شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه ممکن است در روزهای پایانی دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا تغییر کند و برخی از مسافران اقدام به ابطال بلیت کنند، افزود: سیستم ابطال بلیت در حوزه حمل و نقل جاده‌ای به صورت آنلاین و اینترنتی است و با توجه به شرایط خاص امسال و دستوراتی که ممکن است به منظور مقابله با ویروس کرونا اعلام شود، بنابراین به مسافران پیشنهاد می‌کنیم که در همان روزی که قصد سفر دارند اقدام به خرید بلیت کنند.

او در پایان گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت بلیت در ایام نوروز ندارد.
 

کد خبر 588179

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار