عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه خروج ایران از لیست سیاه FATF گره‌گشا نیست، گفت: هفته آینده در صحن علنی مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره FATF بحث خواهد شد و در صورت پذیرش، تصویب لوایح FATF مشروط خواهد بود. 

محسن مجتهد شبستری

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر ، آیت‌الله محسن مجتهد شبستری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگویی در رابطه با ارزیابی و پیش بینی خود از تمدید بررسی لوایح FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام و سرنوشت این لوایح اظهار کرد: لوایح FATF  در کمیسیون‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال بررسی است و در هفته‌های آتی به صحن علنی می‌آید.

وی ادامه داد: در صورت پذیرش در مجمع،‌ تصویب لوایح FATF مشروط خواهد بود و در صورتی که این کارگروه به تعهدات خود عمل کند، این معاهده عملیاتی می‌شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: دولت معتقد است که تصویب این لوایح می‌تواند موانع مراودات مالی ایران با کشورهای دیگر را برطرف کند اما کارشناسان خروج ایران از لیست سیاه  FATF را گره‌گشا نمی‌دانند.

آیت‌الله مجتهد شبستری افزود: برخی از افراد ناآگاه خیال می‌کنند با ملحق شدند به کارگروه اقدام مالی FATF، مشکلات اقتصادی، بانکی و معیشت مردم حل می‌شود.

کد خبر 588138

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار