دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۷
۰ نفر

معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌ و پرورش بخشنامه پوشش بیمه درمان تکمیلی فرهنگیان را به استان‌ها ابلاغ کرد.

وزارت آموزش و پرورش

به گزارش همشهری انلاین به نقل از ایسنا، معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش بخشنامه پوشش درمان تکمیلی فرهنگیان را به همراه فرم‌های مربوط به ثبت‌نام اولیه، انصراف و تغییرات، برای سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به استان‌ها ابلاغ کرد.

در متن این بخشنامه آمده است: همکارانی که طی سال گذشته پوشش بیمه تکمیلی حوزه ستادی (طرح صندوقی) بوده‌اند باید به تعداد افراد تحت پوشش حق بیمه تکمیلی از فیش حقوقی آن‌ها کسر شود.

در ادامه نیز آمده است: همکارانی که تغییری در اطلاعات افراد تحت تکفل ایشان به وجود نیامده کما فی السابق تحت پوشش خواهند بود.

بر اساس این بخشنامه، تمامی همکاران باید با مراجعه به نشانی اینترنتی https://rasatpa.ir/sso/login?service

مطابق با راهنمای پیوست ، نسبت به بررسی پوشش بیمه تکمیلی خود و افراد تحت پوشش اقدام کنند.

در صورت صحت مشخصات بیمه شده اصلی و افراد تحت پوشش ، نیاز به انجام تغییرات نیست.

این اطلاعیه تاکید دارد که در صورت مغایرت هرکدام از بندهای اطلاعات مندرج در جدول موجود در سامانه رسا با مشخصات بیمه شدگان، ضروریست فایل اکسل پیوست این نامه برای پرسنل اصلی و افراد تحت پوشش، تکمیل و برروی CD  تحویل اداره بیمه و درمان شود.

همچنین در این اطلاعیه آمده است: تمامی فرهنگیانی که مشمول یکی از بندهای ذیل می شوند:

الف) تاکنون تحت پوشش بیمه  درمان تکمیلی نبوده اند.

ب) با افزایش و یا کاهش تعداد افراد تحت تکفل و یا وجود مغایرت در اطلاعات بیمه شدگان و اطلاعات مندرج در سامانه رسا، مواجه بوده اند.

ج) از سال ۱۳۹۶ به بعد وارد حوزه ستادی شده و از حوزه ستادی حقوق دریافت داشته اند ولی برای انتقال اطلاعات خود و افراد تحت تکلفشان از محل خدمت قبلی به حوزه ستادی ، به اداره بیمه و درمان حوزه ستادی مراجعه ننموده اند.

باید اطلاعاتشان را در فایل اکسل(پیوست) تکمیل و برروی یک CDحداکثر تا تاریخ۲۰ اسفند۱۳۹۹ تحویل اداره بیمه و درمان دهند.

بر این اساس مبلغ بیمه برای تمامی متقاضیان بیمه تکمیلی به تفکیک نوع پوشش به شرح ذیل است:

۱- حق بیمه ماهیانه در طرح "الف"  برای هر نفر از کارکنان رسمی، پیمانی، قراردادی و افراد تحت‌تکفل ایشان که توسط متقاضی پرداخت می‌شود مبلغ ۸۵۰۰۰۰ ریال می باشدکه تماماً از حقوق کارمند کسر می شود.

 ۲- حق بیمه ماهیانه در طرح "الف" با توجه به خدمات ارائه شده برای والدین و همسر کارکنان مونث که توسط متقاضی پرداخت می شود مبلغ۷۶۰۰۰۰ ریال می باشد که تماماً از حقوق کارمند کسر می شود.

۳- حق بیمه ماهیانه در طرح "ب" برای هر نفر از کارکنان رسمی، پیمانی و افراد تحت‌تکفل ایشان که توسط متقاضی پرداخت می‌شود مبلغ ۴۹۵۰۰۰ ریال می باشدکه تماماً از حقوق کارمند کسر می شود.

۴- حق بیمه ماهیانه در طرح "ب"  برای هر نفر از کارکنان قراردادی و افراد تحت‌تکفل ایشان که توسط متقاضی پرداخت می‌شود مبلغ ۴۹۵۰۰۰ ریال می باشد که تماماً از حقوق کارمند کسر می شود.

۵- در طرح "ب" والدین تمامی کارکنان و همسر کارکنان مونث (قرارداد نوع دوم) مطابق با جدول و مفاد شیوه‌نامه پیوست با مبلغ سرانه  ۷۶۰۰۰۰ ریال به ازای هر نفر تحت پوشش قرار می‌گیرند.

ه) کارکنان سازمان‌های وابسته همچون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، نهضت سوادآموزی، سازمان مشارکت‌های مردمی، سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، دانشگاه شهید رجایی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و ... همچون سنوات گذشته و به شرط تأمین و پرداخت صد درصد حق بیمه می‌توانند تحت پوشش قرار گیرند.

۳-در صورت هرگونه حذف و یا انصراف از پوشش تکمیلی درمان، تکمیل فرم انصراف (پیوست) توسط بیمه شده اصلی و تحویل به ادراه ی بیمه و درمان در موعد مقرر الزامی است.

در صورت دریافت هرگونه خسارت و یا خدمات از مراکز طرف قرار داد بیمه گر، ازتاریخ ۲ اسفند۱۳۹۹ به بعد توسط بیمه شده امکان انصراف از پوشش بیمه تکمیلی درمان وجود نخواهد داشت.

۴- امکان استفاده از پوشش بیمه تکمیلی به صورت انتخابی برای اعضای خانواده وجود ندارد و در صورت بهره مندی پرسنل اصلی از پوشش بیمه تکمیلی، تمامی اعضای خانواده الزاماً باید تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گیرند.

۵- درصورت انتخاب یکی از پوششهای بیمه ای طرح الف یا طرح ب، توسط بیمه شده اصلی ، تمام افراد تحت تکفل ایشان، هم همان پوشش را خواهند داشت و امکان انتخاب دو طرح مختلف برای پرسنل اصلی و افراد تحت تکفل وجود ندارد.

۶- تمامی کارکنان در قرارداد گذشته تحت پوشش بیمه ای طرح ب(صندوقی) می باشند، در صورتیکه پرسنل اصلی تمایل دارد همچنان همان طرح صندوقی برای ایشان اجرا شود کما فی السابق تحت پوشش خواهند بود.

در صورتیکه پرسنل اصلی (بیمه شدگان سنوات گذشته) متقاضی تغییر پوشش بیمه ای خود و افراد تحت تکلفشان از طرح ب(طرح جاری) به طرح الف باشند؛ می بایست فرم تقاضای پوشش بیمه تکمیلی طرح بیمه گری(الف)(پیوست) را تکمیل و به اداره ی بیمه و درمان اعلام کنند.

۷- مهلت ارسال مدارک حذف و اضافه ی بیمه ی تکمیلی حداکثر تا تاریخ ۲۰ اسفند۱۳۹۹ بوده و بعد از این تاریخ امکان حذف و اضافه و ارسال مدارک، میسر نیست.

کد خبر 588047

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آموزش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی