سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: مجوز تردد برای داوطلبانی که شهر محل اقامت آن‌ها با محل برگزاری آزمون دکتری متفاوت است، صادر می‌شود.

فاطمه زرین آمیزی

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فاطمه زرین‌آمیزی سخنگو و مدیرکل سازمان سنجش آموزش کشور درباره تمهیدات سازمان سنجش برای رفع محدودیت تردد داوطلبان کنکور دکتری گفت: هماهنگی لازم برای رفع محدودیت تردد دانشجویان متقاضی شرکت در کنکور دکتری ناپیوسته سال ۱۴۰۰ برای ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی انجام شده است.  

مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش ادامه داد: بر اساس این هماهنگی که بین سازمان سنجش و پلیس راهنمایی و رانندگی انجام شده است هیچ مشکلی برای تردد بین شهری و استانی داوطلبان کنکور دکتری که برای حاضر شدن در شهر محل آزمون خود اقدام به این تردد کرده‌اند وجود ندارد.  

سخنگوی سازمان سنجش افزود: خوداظهاری بیماران مبتلا به کووید۱۹ که در آزمون دکتری شرکت کرده‌اند از چهارشنبه ۶ اسفند آغاز شد و ساعت ۲۴ جمعه، ۸ اسفند به پایان رسید. در این فرصت ۵۲ داوطلب اقدام به خود اظهاری کرده‌اند که در بیمارستان آزمون خواهند داد. مقرر شده مجوز تردد برای داوطلبانی که شهر محل اقامت آن‌ها با محل برگزاری آزمون متفاوت است، جهت پیشگیری از ثبت تخلف صادر شود.

به گفته زرین‌آمیزی، به منظور کاهش تردد بین شهری داوطلبان کنکور دکتری هماهنگی لازم جهت افزایش حوزه‌های برگزاری آمون نیز انجام شده است و حوزه‌های این آزمون که سال گذشته ۶۰ حوزه بوده به ۱۱۰ حوزه امتحانی افزایش پیدا کرده است.

کنکور دکتری جمعه ۱۵ اسفند در سراسر کشور با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود. در استان خوزستان تعداد شهرهای محل برگزاری آزمون از ۵ به ۱۲ شهر افزایش یافته و بین صندلی‌ها به صورت ویژه چیده شده است.

کد خبر 587924

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آموزش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی