وزیر خارجه سابق آمریکا تصمیم دولت جدید این کشور درباره انصارالله و عقب‌نشینی از تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران را مقدمه‌ای برای بازگشت بایدن به برجام خواند.

پمپئو

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از فارس،‌ مایک پمپئو  با تکرار ادعاهای دولت ترامپ، توافق هسته‌ای ایران را فاجعه‌بار خواند و افزود: ما این توافق را کنار گذاشتیم و فشار زیادی را به ایران وارد کردیم. امیدوارم مردم آمریکا از بایدن درخواست کنند آنها نیز همین کار را بکنند. 

پمپئو در واکنش به عقب‌نشینی آمریکا از تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران از این تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا، دفاع کرد و گفت: ایده ما این بود که به ایران نباید اجازه داده شود در بازار آزاد سلاح بخرد و بفروشد و تکنولوژی روسی و چینی و تجهیزات مدرن نظامی خریداری کند. 

اوایل اسفندماه جاری، نماینده موقت آمریکا در سازمان ملل در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت این سازمان ادعای دولت پیشین آمریکا مبنی بر بازگشت همه تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را پس گرفت.

خبرگزاری رویترز با استناد به نامه ریچارد میلز به شورای امنیت نوشت، ایالات متحده در این نامه از ادعای دولت دونالد ترامپ مبنی بر بازگشت همه تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران عقب‌نشینی کرده است. 

رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا مردادماه سال جاری بعد از شکست در تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران تحرکاتی ناکام را برای بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران آغاز  کرد که در نهایت منجر به اقدام یک‌جانبه این کشور در بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران شد. این تصمیم از سوی هیچ کشوری مورد حمایت قرار نگرفت.

کد خبر 587907

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی