سعید نمکی در واکنش به انتشار اخباری در فضای مجازی درباره مشاهده کرونای ایرانی گفت: هنوز جهش داخلی جالب توجهی که آن را به عنوان جهش ملی اعلام کنیم، نداریم.

سعید نمکی وزیر بهداشت

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از مهر، سعید نمکی در حاشیه برنامه واکسیناسیون سالمندان در آسایشگاه کهریزک در پاسخ به سوالی مبنی بر این که در فضای مجازی عنوان می‌شود مواردی از کرونای ایرانی در کشور مشاهده شده است، گفت: هنوز جهش داخلی جالب توجهی که آن را به عنوان جهش ملی اعلام کنیم، نداریم؛ اما هر لحظه ممکن است در گوشه‌ای از کشور دچار جهش جدید ویروس شویم.

وی درباره آخرین وضع بیماری کووید۱۹ در کشور، افزود: همکاران ما بر اوضاع به صورت کامل مسلط هستند و تعداد آزمایش‌ها را افزایش دادیم؛ به طور نمونه در استان خوزستان ۱۲هزار و ۵۰۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ انجام شده است. این در حالی است که قبلاً در کل کشور روزانه ۲۵ هزار آزمایش تشخیص کووید انجام می‌شد.

نمکی با بیان این که هم‌اکنون از مرز روزانه ۱۰۰ هزار آزمایش کووید عبور کردیم، ادامه داد: خانه به خانه به دنبال موارد ابتلا می‌گردیم و اگر مردم کمک کنند و پروتکل‌ها رعایت شود، همکاران ما کنترل اوضاع را در دست دارند و نگرانی عمده‌ای در این حوزه نداریم.

کد خبر 587294

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار