همزمان با سالروز میلاد با برکت حضرت علی (ع) و روز پدر خاطره رهبر معظم انقلاب از پدر بزرگوارشان منتشر شد.

رهبر انقلاب

به گزارش همشهری آنلاین، رهبر انقلاب در خاطره ای از پدر بزرگوارشان نوشته‌اند: «من کمتر پدری را دیدم که ‌این‌قدر نسبت به فرزندانش محبت داشته باشد. من چهارده پانزده سالم بود. من و برادرم محمدآقا از پدرم اجازه می‌گرفتیم و می‌رفتیم ییلاق برای گردش و تفریح‌. با دوستان طلبه می‌رفتیم وکیل‌آباد... یک روز صبح تا عصر نبودیم. شب که برمی‌گشتیم، خسته و کوفته می‌خوابیدیم. پدرم که از نماز بر می‌گشت، ماها را توی خواب می‌بوسید. طاقت نمی‌آورد. از صبح ما را ندیده بود.‌ اینقدر دلش تنگ شده بود.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از khamenei.ir،  پدر رهبر معظم انقلاب، سید جواد خامنه‌ای (۲۰جمادی‌الثانی ۱۳۱۳نجف، ۱۶ آذر۱۲۷۴/۱۴ تیر ۱۳۶۵) از علما و مجتهدان عصر خود بود که در نجف متولد شد و در کودکی همراه خانواده‌اش به تبریز آمد.
 
پس از اتمام دوره‌ی سطح، در حدود ۱۳۳۶ق به مشهد مهاجرت کرد  در فقه و اصول از محضر بزرگانی، چون حاج آقا حسین قمی، میرزا محمد آقازاده خراسانی (کفائی)، میرزا مهدی اصفهانی و حاج فاضل خراسانی و در فلسفه از محضر آقابزرگ حکیم شهیدی و شیخ اسدالله یزدی بهره‌مند شد.
 
سپس در ۱۳۴۵ق به نجف رفت و از حوزه‌ی درس میرزا محمدحسین نائینی، سید ابوالحسن اصفهانی و آقاضیاءالدین عراقی کسب فیض کرد و از سه نفر مذکور اجازه‌ی اجتهاد گرفت. او در پی تصمیم بازگشت به ایران راهی مشهد شد و برای همیشه در آن شهر اقامت گزید و ضمن تدریس، امامت مسجد صدیقی‌های بازار مشهد (مسجد آذربایجانیها) را عهده‌دار شد.
 
او همچنین از امامان جماعت مسجد جامع گوهرشاد نیز بود. وی علاقه‌ی زیادی به مطالعه داشت. مباحثات علمی روزانه وی با هم‌ردیفان از جمله حاج میرزا حسین عبائی، حاج سید علی‌اکبر خوئی، حاج میرزا حبیب ملکی و ... تا ده‌ها سال ادامه داشت. همچنین فردی پرهیزگار و بی‌توجه به امور دنیوی بود و زندگی زاهدانه‌ای داشت.

کد خبر 587179

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 5
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • محمدبهرامى بلوچ IR ۲۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
  15 14
  انسانهاى فرهيخته ومومن ازخانواده هاى مومن بدنيامى ايندوهميشه خدمت به خلق خداراسرلوحه زندگى شان قرارميدهند
 • محمدبهرامى بلوچ IR ۲۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
  1 4
  انسانهاى فرهيخته ومومن ازخانواده هاى مومن بدنيامى ايندوهميشه خدمت به خلق خداراسرلوحه زندگى شان قرارميدهند
 • IR ۰۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
  2 3
  روحشان قرین آرامش سید!
 • مریم IR ۰۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
  1 3
  روح پدر گرامیتان شاد .نامش جاودانه .رهبر عزیز م خدا سلامتی بده به شما سایتون بالایه سر ما

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار