جانشین ستاد مقابله و پیشگیری از کرونا استان قزوین با اشاره به ابتلای یک شهروند آبیکی و فوت وی بر اثر ابتلا به کرونای انگلیسی در هفته گذشته، گفت: روستای حسین‌آباد آبیک به عنوان زادگاه و محل رفت و آمد این فرد در قرنطینه کامل قرار دارد.

قرنطینه - روستا - قزوین

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، منوچهر حبیبی معاون استاندار و جانشین ستاد مقابله با کرونای قزوین تاکید کرد: تا پایان هفته جاری از همه اهالی این روستا تست مجدد کرونا گرفته می شود و در خصوص ادامه قرنطینه این روستا تصمیم‌گیری خواهد شد.

حبیبی گفت: قدرت سرایت و انتقال کرونا انگلیسی بسیار بالا و مشابه سرعت باد و نور است. بنابراین باید مراقبت های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تشدید شود.

معاون استاندار قزوین اظهار داشت: کرونا شهر و روستا و بزرگ و کوچک نمی شناسند و در قضیه شیوع کرونا انگلیسی شاهد بودیم که ابتلای یک فرد از روستایی کوچک، کل استان و کشور را دچار نگرانی و اضطراب کرد.

حبیبی با بیان اینکه مهار کرونا به رفتار ما وابسته است، افزود: تا زمانی که به شکل شایسته از این ویروس میزبانی و پذیرایی می‌کنیم، ماسک نمی‌زنیم، عروسی می‌گیریم و در اجتماعات شرکت می‌کنیم و نکات بهداشتی را رعایت نمی کنیم، این ویروس و بیماری مهمان ما باقی خواهد ماند.

وی با بیان اینکه ۲ هفته طلایی را در کنترل کرونا و جلوگیری از موج جدید آن در پیش داریم،افزود: اگر رعایت دستورالعمل های بهداشتی ضعیف باشد بدون شک وارد موج جدیدی از شیوع این بیماری می شویم که می تواند سهمگین‌تر و خطرناک تر از موج های قبلی باشد.

این مسوول در ادامه با اشاره به وضعیت فوق العاده کرونایی در استان قزوین به دنبال مشاهده ویروس کرونا انگلیسی در آبیک، گفت: بازار از ساعت ۸:۳۰ تعطیل است و سایر اصناف به جز صنوف و مشاغل ضروری نیز باید از ساعت ۹ شب تعطیل شوند.

وی افزود: برگزاری هرگونه مراسم عروسی و ترحیم و هرگونه گردهمایی تا اطلاع بعدی در استان ممنوع است و با خاطیان برخورد خواهد شد.

حبیبی اظهار داشت: ممنوعیت تردد شبانه خودروها از ساعت ۲۱ شب تا ۴ صبح کماکان ادامه دارد و خودروهای متخلف توسط پلیس و دوربین های نظارتی جریمه خواهند شد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین از شهروندان خواست تا برای تداوم روند کاهش شیوع و جلوگیری از موج جدید این بیماری از میهمانی رفتن و میهمانی دادن و حضور غیرضروری در خارج از منزل خودداری کرده و در زمان حضور در مکان های عمومی و فضاهای سربسته حتما از ماسک استفاده کرده و فاصله ۲ متری بین افراد دیگر را مراعات کنند.

ویروس کرونا از ابتدای شیوع خود تاکنون جان بیش از ۱۳۰۰ شهروند قزوینی را گرفته است.

کد خبر 586539

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار