دانش‌آموزان مراکز سمپاد استان البرز در المپیادهای علمی کشور با کسب ۱۹ مدال طلا، نقره و برنز رکوردشکنی کردند.

مدال المپیادهای دانش آموزانی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: المپیاد علمی دانش‌آموزان در رشته‌های ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست، جغرافیا، رایانه، علوم زمین، ادبی، تفکر و کارآفرینی، سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، اقتصاد و مدیریت، نجوم و اختر فیزیک به‌تازگی برگزار شد که فاطمه احمد نژاد شرامین از دبیرستان فرزانگان آموزش و پرورش ناحیه چهار کرج در المپیاد علوم زمین و فاطمه صدیقی پیرسرانی از فرزانگان  ناحیه سه کرج در رشته جغرافیا موفق به کسب مدال طلا شدند.

 سالار قاسمی اظهارکرد: زهرا بزرگی و زهرا سیفی حسین‌آبادی از فرزانگان آموزش و پرورش ناحیه سه کرج در المپیاد کشوری جغرافیا نیز توانستند مدال نقره را به خود اختصاص دهند.

وی با اشاره به اینکه در رشته رایانه این دوره از المپیادها نیز آرین فضلی خانی از دبیرستان شهید سلطانی ناحیه سه کرج  و محمد رضا کتایی دلشاد از دبیرستان شهید سلطانی ناحیه چهار کرج مدال نقره گرفتند، اضافه کرد: درالمپیاد تفکر و کارآفرینی سید مهدی علوی از دبیرستان شهید سلطانی ناحیه سه کرج مدال نقره و نازنین لاله  از دبیرستان فرزانگان ناحیه سه کرج در رشته ادبی به مدال برنز دست یافت.

قاسمی ادامه داد: آرش بختیاری از دبیرستان شهید سلطانی ناحیه سه در المپیاد تفکر و کارآفرینی و هادی علی کرمی از دبیرستان شهید سلطانی ناحیه یک کرج در المپیاد رایانه مدال برنز را از آن خود کردند.

وی تصریح کرد: رامتین لشکری دانش آموز دبیرستان استعدادهای درخشان شهید سلطانی در رشته سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی مدال برنزو فرزین عسگری دیگردانش‌آموز این دبیرستان درناحیه سه کرج توانست دراین دوره از المپیاد علمی کشور در رشته اقتصاد و مدیریت مدال نقره را به دست آورند.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز با بیان اینکه المپیادهای علمی دانش‌آموزی تابستان ۹۹ برگزار شد، افزود: برترین‌های المپیادهای علمی به جز در رشته‌های اقتصاد، تفکر و کارآفرینی، سلول‌های بنیادی، جغرافیا و علوم زمین از معافیت کنکور برخوردار هستند.

وی گفت: المپیادهای ریاضی، فیزیک، زیست، شیمی، رایانه، نجوم و ادبی دارای معافیت و سهمیه هستند که وزارت علوم هرساله شرایط و درصد معافیت، رشته‌ها و زیرگروه‌ها را اعلام می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز با بیان اینکه المپیاد علمی دانش آموزی نقشی مهم در تربیت نیروی انسانی دارد، خاطرنشان کرد: حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی از جمله دان‌ های نوین و نوظهور بشری محسوب می‌شود لذا تامین و آموزش منابع انسانی دراین حوزه اهمیت زیادی دارد.

قاسمی تاکید کرد: هر ساله دانش آموزان البرز درالمپیادهای علمی و جشنواره‌ها موفق به کسب مدال های رنگارنگ به ویژه در رشته سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی می‌شوند.

کد خبر 586054

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha