نایب‌رئیس شورای عالی نظام پرستاری کشور گفت: پرستارانی که دچار بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج هستند و در گروه‌های پرخطر قرار دارند، نباید در بخش کرونای بیمارستان‌ها کار کنند.

فوت پرستار باردار بیمارستان لقمان

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از میزان، مهشید گودرز، پرستار بارداری که در بخش کرونای بیمارستان لقمان حکیم تهران مشغول به کار بود، روز گذشته (٢٥ بهمن‌ماه) بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت. بعد از اعلام این خبر تلخ، این سوال مطرح شد که آیا قوانینی برای عدم فعالیت پرستاران باردار و دیگر افرادی که در گروه پرخطر قرار می‌گیرند در بخش کرونا وجود ندارد؟

علی‌اکبر جراحی، نایب‌رئیس شورای عالی نظام پرستاری کشور، در پاسخ به این سوال ضمن اظهار بی‌اطلاعی از شرایط این پرستارِ باردارِ فوت‌شده می‌گوید: «به طور کلی پرستارانی که دچار بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج هستند یا در گروه‌های پرخطر قرار دارند، نباید در بخش کرونا فعالیت کنند.»

جراحی گفت: لفظ گروه‌های پرخطر به «بیماران قلبی»، «فشار خونی‌ها»، «دیابتی‌ها»، «بیماران سیستم ایمنی»، «بیماران مزمن ریوی»، «زنان باردار»، «کودکان»، «کسانی که اضافه وزن بالا دارند»، «افرادی که مضطرب هستند یا تحت درمان بیماری‌های اضطرابی هستند» و «تمام افراد بالای ۶۵ سال» اطلاق می‌شود.

این مقام شورای عالی نظام پرستاری کشور این نکته را هم اضافه کرد که «برای عدم فعالیت گروه‌های پرخطر در بخش کرونا در نظام پرستاری قانونی وضع نشده اما در قانون وزارت بهداشت در مورد کووید تاکید شده افراد پرخطر، اشخاص دچار بیماری‌های خاص یا زمینه‌ای نباید در ارتباط مستقیم با بیماران مبتلا به کرونا قرار گیرند. چراکه این افراد بدن ضعیف‌تری دارند و چه پرستار باشند و چه جزء خدمات بیمارستان، نباید در ارتباط با بیماران مبتلا به کرونا قرار گیرند.

کد خبر 584916

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار