رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در خصوص اخراج ناظران آژانس گفت: ما فعلاً نمی‌توانیم پیشگویی داشته باشیم بلکه باید صبر کنیم. ولی چیزی که مسلم است قانون را اجرایی خواهیم کرد چون قانون مجلس برای ما الزامی است. عملکرد ما بستگی به عملکرد طرف مقابل دارد اگر طرف مقابل تعهدات خودش را رعایت کند بحث جدایی است و اگر عمل نکند ما نیزبه ناچار قانون را اجرا می‌کنیم.

راکتور هسته ای اراک

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، علی‌اکبر صالحی در حاشیه مراسم افتتاح دومین نمایشگاه دائمی دستاوردهای صنعت هسته‌ای کشور که امروز ۲۰ بهمن در سرای سعدالسلطنه قزوین برگزار شد، در جمع خبرنگاران استان قزوین در خصوص پروژه چشمه نور اظهار کرد: بیش از ۱۰ سال است این پروژه عملیاتی شده و حرکت جدی و رو به جلو نداشته است چون موفق به تأمین بودجه نشدیم.

وی ضمن تأکید بر اینکه با توجه به اهمیت پروژه تلاش کردیم تا این پروژه فراموش نشود، ادامه داد: امروز از پروژه بازدید کردیم. بخشی از ۲ سوله ۸۰۰ متری و یک ساختمان اداری در حال احداث است تا تجهیزات مورد نیاز را در پروژه مستقر کنیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران عنوان کرد: در این پروژه احداث ۹ ویلا برای اقامت دانشمندان و محققان در نظر گرفته شده است؛ در حال حاضر برای تأمین متخصصان پروژه چشمه نور حدود ۳۵ میلیارد تومان هزینه خواهیم کرد تا کار هرچند در ابعاد کوچک آغاز شود و آرام آرام به پیش رود.

راه‌اندازی کارگاه چشمه نور در چند ماه آینده

وی با اعلام کمک ۱۰ میلیارد تومانی به پروژه چشمه نور تصریح کرد: یک‌سری تجهیزات مورد نیاز در تهران در حال ساخت است و امیدواریم ظرف چند ماه آینده شاهد راه‌اندازی کارگاه چشمه نور در قزوین باشیم تا تجهیزات نصب و مهندسان و دانشمندان در آن مستقر شوند.

صالحی اشاره کرد: امیدواریم دولت برای تأمین بودجه پروژه چشمه نور اهتمام داشته باشد چون هزینه این پروژه افزون بر ۲ تا ۳ هزار میلیارد تومان بوده که هزینه سنگینی است.

آیا ایران سوم اسفند ناظران آژانس را اخراج می‌کند؟

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در خصوص اخراج ناظران آژانس عنوان کرد: ما فعلاً نمی‌توانیم پیشگویی داشته باشیم بلکه باید صبر کنیم. ولی چیزی که مسلم است قانون را اجرایی خواهیم کرد چون قانون مجلس برای ما الزامی است. عملکرد ما بستگی به عملکرد طرف مقابل دارد. اگر طرف مقابل تعهدات خودش را رعایت کند بحث جدایی است و اگر عمل نکند ما نیز به ناچار قانون را اجرایی خواهیم کرد.

کد خبر 583982

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 1
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • IR ۲۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
  5 3
  هیچوقت اینکار را نخواهید کرد
 • CA ۰۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  2 3
  جراتشو ندارن
 • IR ۰۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  1 0
  دستت درد نکنه اقای صالحی شما ابروی کشورمان را خریدید خسته نباشید خداوند پشت پناهتان باشد
 • US ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۱
  1 0
  چه دانى وپرسى سؤالت خطا است قانون براى اجرا ابلاغ ميشود

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار