علی کریمی در انتخابات فدراسیون فوتبال که دهم اسفند برگزار می‌شود دو رقیب جدی برای نشستن بر روی صندلی ریاست فدراسیون دارد.

علی کریمی

به گزارش همشهری آنلاین انتخابات فدراسیون فوتبال در حالی قرار است در  دهم اسفند ماه برگزار شود که اتفاق ویژه این انتخابات حضور علی کریمی به عنوان یکی از نامزدهاست. کریمی برای پست ریاست فدراسیون فوتبال باید با عزیزی خادم، کیومرث هاشمی و مصطفی آجورلو رقابت کند. سه گزینه ای که به نظر می‌رسد رقابت اصلی میان کریمی،آجورلو و هاشمی باشد.

در حالی که طی هفته‌های اخیر و بعد از اعلام رسمی نامزدی علی کریمی در انتخابات بسیاری انتخاب او به عنوان رئیس فدراسیون را دور از ذهن خوانده‌اند اما کاپیتان سابق تیم ملی ایران همچنان امیدوار است که در این انتخابات پیروز شود.

جو عمومی فوتبال ایران هم خواستار انتخاب علی کریمی به عنوان رئیس فدراسیون است. با این همه در انتخابات پیش رو ۸۷ رای به صندوق ریخته خواهد شد که  این رای ها به تفکیک از این قرار است. 

روسای هیات فوتبال استانها  : ۳۲
🔸مدیران عامل باشگاه‌های لیگ برتری  :۱۶
🔸مدیران عامل لیگ برتر فوتبال ساحلی: ۲  
🔸مدیران عامل باشگاه‌های لیگ یکی  :۸
🔸مدیران عامل تیم‌های لیگ برتر فوتسال : ۳
🔸مدیران عامل تیم‌های لیگ دو  : ۴      
🔸مدیران عامل لیگ برتر فوتبال بانوان :۲
🔸مدیران عامل لیگ برتر فوتسال بانوان :۲
🔸مدیر عامل لیگ برتر فوتبال ساحلی  بانوان :۱
🔸انجمن فوتبال دانش آموزی  :۱
🔸انجمن فوتبال دانشگاهی :۱
🔸هیات فوتبال نیروهای مسلح : ۱
🔸هیات فوتبال ورزش های کارگری :۱
🔸مربیان و کاپیتانهای تیم‌های ملی: ۱۰
🔸رئیس اتحادیه فوتبال:  ۱ 
🔸داور فوتبال آقایان-بانوان : ۲

گفته می‌شود روسای هیات‌های فوتبال ترجیح می‌دهند به گزینه‌ای که احتمال بیشتری برای برنده شدن دارد رای بدهند. هیات های فوتبال با ۳۲ رای تاثیر فراوانی در انتخابات فدراسیون فوتبال دارند اما با این حال ۵۵ رای تاثیرگذار دیگر هم وجود دارد که امید علی کریمی به آنها بسیار بیشتر از ۳۲ رای هیات‌های فوتبال است.

باید دید ۳۸ مدیرعامل فوتبال ایران آیا از علی کریمی در انتخابات حمایت خواهند کرد و بازیکنان و مربیان تیم‌های ملی که با ۱۰ رای نقش مهمی در انتخابات دارند رای خود را به نفع کدام گزینه به صندوق خواهند ریخت.

کد خبر 583898

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار