ماجرای ناراحتی وریا غفوری در جریان بازی با نساجی به یکی دو هفته قبل از این دیدار برمی‌گردد.

وریا غفوری

به گزارش همشهری‌آنلاین رفتار وریا غفوری، کاپیتان استقلال، در بازی برابر نساجی باعث تعجب هواداران این تیم شد. محمود فکری بعد از بازی سعی کرد تا موضوع را به نرسیدن توپ در جریان بازی به کاپیتان تیمش مرتبط کند. اما گویا ماجرای ناراحتی کاپیتان استقلال مربوط به عدم پرداخت مطالباتش است.

ایلنا در این خصوص گزارش داده: مساله اصلی این است که وریا غفوری هیچ مشکلی برای فسخ قرارداد با استقلال ندارد و اگر او از شرایط بازی کردن ناراضی بود حتی می‌توانست مقابل نساجی هم اردوی تیمش را همراهی نکند؛ بله این کاملا صحت دارد. ماجرا از این قرار بوده که وریا غفوری از ۴ سال پیش طلب دارد و او طی حضور اسماعیل خلیل‌زاده، احمد سعادتمند، علی فتح‌الله‌زاده و مدیران دیگر تا به امروز نتوانسته آن را دریافت کند.

غفوری به همین دلیل برای وصول مطالباتش نامه‌ای به باشگاه زده و اعلام کرد باید طلب او طی ۱۰ روز پرداخت شود وگرنه می‌تواند با شکایت رسمی برای دریافت آن اقدام کند. وکیل او در نامه رسمی به باشگاه، هیات مدیره و مدیرعامل اعلام کرد در صورتی که طی مدت زمان معین‌شده پول پرداخت نشود قرارداد این بازیکن به صورت یک‌طرفه فسخ می‌شود!

با وجود این نامه، باشگاه اقدام او را به هر ترتیب جدی تلقی نکرد و هیچ واکنشی به آن نشان نداده که این مساله عصبانیت او را افزایش داده است. غفوری بر همین اساس می‌توانسته در بازی مقابل نساجی مازندران حضور پیدا نکند چرا که ضرب‌الاجل او پیش از این مسابقه به پایان رسیده بود اما بازی کرد و مشکلی نداشت ما اتفاقات مربوط به خودش و شرایط تیم منجر به این شد که عصبانیتش فوران کند.

باشگاه چرا هیچ اقدامی نکرد؟

سوال اینجاست که باشگاه چرا به این موضوع بی‌تفاوت بوده و نامه رسمی وریا غفوری بی جواب مانده در صورتی که آنها همین چند هفته پیش نامه‌ای مشابه که هروویه میلیچ ارسال کرده بود را بی جواب نگذاشتند! دلیل این اندازه خشم و عصبانیت مسلما به یک بازی خلاصه نمی‌شود. عدم توجه به درخواست رسمی کاپیتان ملی‌پوش نشان می‌دهد ریشه اصلی رفتار شب گذشته او با نوع برخورد مدیران و اعضای هیئت مدیره باشگاه ارتباط دارد. با توجه به نوع رفتار مدیران با کاپیتان خود در این دو سال، اگر مقداری ریشه‌ای‌تر نگاه کنیم اینطور به نظر می‌رسد که وریا گزینه مناسبی مدیران برای کاپیتانی نیست زیرا کم کاست مدیریتی و پشتیبانی را تاب نمی‌آورد شاید زبان سرخ و صریح وریا به مذاق مدیران خوش نیامده که در بحث پرداخت مطالبات این بازیکن به خوبی نمود پیدا کرده است.

وقتی تیم محمود فکری در بازی دربی به تساوی مقابل پرسپولیس رسید، اولین بازیکنی که از نحوه پرداختی باشگاه به بازیکنان پرده برداشت، وریا غفوری بود. او خطاب به مدیران باشگاه اعلام کرد که با انجام دقیق وظایفشان باید مطالبات بازیکنان را به صورت منظم پرداخت کنند تا شاگردان محمود فکری از این نظر مشکلی نداشته باشند: «این مساله واقعا فاجعه است. دیگر بحث دشمن خارجی نیست و مسئولان باید چاره‌ای بیندیشند زیرا در حال خفه شدن هستیم. من تا حالا در هیچ تیمی چنین مدیرانی ندیدم که بخواهند چنین پرداختی داشته باشند. هنوز یک‌سری از بازیکنان از مطالبات پارسال و دو سال قبل، پول طلب دارند و این فصل هم فکر می‌کنم تنها تیمی هستیم که ۱۰ درصد گرفته‌ایم. قبل از بازی با گل‌گهر وعده می‌دهند که بعد از داربی پرداختی داریم و خوشحال‌مان می‌کنند اما بعد از آن درصدی را گفتند که من خجالت کشیدم به بازیکنان بگویم.»

شواهد نشان می‌دهد به غیر از این موضوع هیچ دلیل وجود ندارد، وریا تنها بازیکن استقلال باشد که هنوز از نزدیک ۵ سال قبل مطالبات معوقه دارد. رفتار عجیب از سوی باشگاه شائباتی را به دنبال دارد که گویا تسویه حسابی در کار است زیرا تمامی بازیکنان تیم حتی از پارسال طلبی ندارند اما کاپیتان آبی‌ها هنوز پیگیر مطالبات سال‌های قبل خود از مدیران است. باید دید با ادامه این رویه که مدیران پیش گرفته‌اند غفوری در استقلال ماندنی است یا خیر.

کد خبر 583277

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال ايران

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha