شهردار تهران همزمان با میلاد حضرت فاطمه(س) در پویش مردمی آزادی مادران زندانی در منطقه ۵ تهران شرکت کرد و به مناسبت فرا رسیدن دهه فجر، گفت: انقلاب اسلامی ایران یکی از مسالمت‌آمیزترین و آرام‌ترین انقلاب‌های جهان بود.

پيروز حناچي

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از پایگاه خبری شهر، پیروز حناچی شهردار تهران در گلریزان و آیین‌پویش مردمی آزادی مادران زندانی و با تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)، گفت: این روز به درستی روز زن و بزرگداشت مقام مادر نامگذاری شده است و از همه کسانی که این سنت حسنه و پویش را با نیست خیر پایه‌گذاری کردند، تشکر می‌کنم.

او با بیان اینکه در سالگرد پیروزی انقلاب، یاد امام و شهدا را در بهار آزادی گرامی می‌داریم، افزود: با همه سختی‌هایی که انقلاب اسلامی داشت اما یکی از آرام‌ترین انقلاب‌های جهان بود. اگر به انقلاب اسلامی ایران در مقایسه با انقلاب فرانسه نگاه کنید، می‌بینید که انقلاب ایران چقدر مسالمت‌آمیز بود. در انقلاب فرانسه ظرف چند روز قبر ۵۳ پادشاه را کندند و تعداد زیادی کلیسا را که با حکومت همراهی می‌کردند تخریب کردند و بخش عمده‌ای از میراث فرهنگی فرانسه در این انقلاب از بین رفت. شاید سازمان‌های بین‌المللی مانند یونسکو به دلیل شرمندگی ناشی از این اتفاق، در فرانسه حضور پیدا کردند.

شهردار تهران در ادامه با اشاره به آیه‌ای از سوره آل عمران، عنوان کرد: در این آیه آمده است «هر کسی که از دنیا می‌رود به خدا می‌گوید مرا به دنیا برگردان شاید عمل صالحی انجام دهم». بنابراین این جلسات و فرصت‌ها برای شرکت در امر خیر فرصتی است که در دنیای دیگر آن را آرزو خواهیم کرد.

حناچی در پایان یادآور شد: سال گذشته ۳۵ مادر زندانی آزاد شدند و امسال هدفگذاری برای آزاد کردن ۵۰ مادری که دارای جرایم غیرعمد هستند انجام شده و امیدواریم این حرکت ذخیره آخرت برای کسانی باشد که در این امر مهم شرکت کردند.

پویش مردمی آزادی مادران زندانی و گلریزان به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) در منطقه ۵ تهران با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، محمد سالاری و شهربانو امانی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران و محمود کلهری، شهردار منطقه ۵ برگزار شد.

کد خبر 582854

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار