سرمربی سابق تیم فوتبال اوکراین با اشاره به وضعیت مهاجم ایرانی تیم المپیک دونتسک، گفت: از فرستادن شهاب زاهدی به تیم دوم المپیک حمایت نمی‌کنم.

فوتبال

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از مهر، شهاب زاهدی مهاجم ایرانی و گلزن تیم فوتبال المپیک دونتسک به یکی از سوژه‌های خبری رسانه‌های اوکراین تبدیل شده است. زاهدی تا پایان نیم فصل مسابقات لیگ اوکراین هشت گل به ثمر رسانده است و یکی از مهاجمان تاثیرگذار اوکراین بوده. این بازیکن تا پایان فصل با المپیک دونتسک قرارداد دارد و سپس بازیکن آزاد خواهد بود. همین مسئله تیم المپیک را بر آن داشت تا شهاب زاهدی را در نقل و انتقالات زمستانی بفروشد و از این طریق درآمدزایی کند؛ موضوعی که زاهدی زیر بار آن نرفته و شخصاً با باشگاه زوریا لوهانسک برای فصل بعد به توافق رسیده است. توافق مخفیانه شهاب و باشگاه زوریا خشم مسئولان باشگاه المپیک را در پی داشت و آنها مهاجم گلزن و تاثیرگذار خود را به تیم دوم خود تبعید کردند. رئیس باشگاه المپیک هم در تازه‌ترین گفتگوی خود اعلام کرده است پیشنهاد جدیدی را برای انتقال شهاب به تیم زوریا ارائه کرده و منتظر دریافت پاسخ است.

از سوی دیگر «میرون مارکویچ» مربی سرشناس اوکراینی که سابقه انتخاب به عنوان سرمربی تیم ملی این کشور را هم دارد، درباره وضعیت شهاب زاهدی اظهارنظر کرده است. مارکویچ در مصاحبه خود با روزنامه «اکسپرس» هم از شهاب حمایت کرده و هم از باشگاه المپیک و اتفاقات رخ داده در فوتبال اوکراین را شبیه به «عصر سنگی» دانسته است.

مارکویچ گفت: باشگاه باید با اطلاع از پایان یافتن قرارداد یک بازیکن، به او پیشنهاد جدیدی بدهد. اگر بازیکن این پیشنهاد را به خاطر پیشنهاد یک تیم بهتر قبول نکرد، پس باید او را رها کرد. من از این واقعیت که بعضی از باشگاه‌های ما به دلیل امتناع از تمدید قرارداد، بازیکن خود را به تیم دوم می‌فرستند حمایت نمی‌کنم. این یک روش معمول در اوکراین است. در خارج از کشور ما، یک فوتبالیست یک یا ۶ ماه قبل از پایان قراردادش اعلام می‌کند که باشگاه را ترک می‌کند. این مسئله نهایی می‌شود و بازیکن هم خداحافظی می‌کند. اما ما در عصر سنگی هستیم. در مورد شهاب، من باشگاه المپیک را درک می‌کنم زیرا این باشگاه او را به مردم معرفی کرد و هزینه زیادی برایش پرداخت. ما باید به روش متمدنانه از هم جدا شویم.  فکر می‌کنم باشگاه جدید بازیکن ایرانی، باید پولی را به باشگاه المپیک پرداخت کند. اینجا بحث وجدان و اخلاق طرفین مطرح است.

کد خبر 582284

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار