رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: وظیفه خود می‌دانم از طرف خودم و نمایندگان از دولت تشکر کنم که در اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، درنگ نکردند.

قالیباف

به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف گفت: در آستانه دهه مبارک فجر این ایام را به ملت ایران تبریک و یاد حضرت امام و شهدای گرانقدر را گرامی می داریم.

وی ادامه داد: روز خوشحال کننده و افتخار آمیزی است و از سایت فردو بازدید داشتم. باید تشکر کنم از همه کسانی که در این سال‌های سخت تلاش کردند و به واقع معنی قوی شدن که رهبری گفتند را محقق کردند و این قوی شدن مایه عزت ماست.

رئیس مجلس همچنین یاد شهدای هسته ای و همه کسانی که گمنام زحمت کشیدند را گرامی داشت.

وی ادامه داد: در چارچوب‌ نظارت میدانی و قانون رفع تحریم راهبردی و زمانبندی های اجرای آن از جمله غنی سازی ۲۰ درصد به فردو آمدیم. وظیفه خود می دانم از طرف خودم و نمایندگان از دولت تشکر کنم که در اجرای قانون درنگ نکردند. خدا قوت می گویم و از سازمان انرژی اتمی و وزارت خارجه قدردانی می کنم. در کمتر از یک ماه قریب به ۱۷ کیلو غنی سازی شده است و سانتریفیوژهای IR۲m نصب شده یا در حال نصب است.

رئیس مجلس اظهار کرد: ما برای پیشرفت کشور نیاز به پیشران هایی در حوزه صنعت و اقتصاد و غیره داریم و یکی از آنها صنعت هسته ای است و ترکیبی از فناوری و علوم دیگر را هم شامل می شود. امروز نمونه های جدی این روند را در این صنعت دیدیم. در حوزه کشاورزی، رادیودارو و غیره این صنعت فعال و موثر است. اگر دشمن محکم ایستاده که ما دارای این بنیه علمی نباشیم و از ایران قوی ناراحت هستند ما مصمم هستیم در این راه گام برداریم و مجلس با مصوبه اش در رفع تحریم وارد این روند شد.

وی اضافه کرد: باید تاکید کنم همه اقدامات ایران در چارچوب برجام است. ما هیچ وظیفه ای نداریم که وقتی آنها پایبند نیستند، ما باشیم. هر وقت آنها به تعهداتشان عمل کردند یعنی رفع تمام تحریم ها و مشکلات بانکی و نفتی و تجاری ما برداشته شد با گزارش به مجلس دوباره بر اساس مواد ۳۶ و ۳۷ به تعهدات خودمان می توانیم برگردیم.

قالیباف تاکید کرد: با این تصمیم دشمنان ما باور کنند که ما مصمم بر اجرای این قانون هستیم تا رفع کامل تحریم را شاهد باشیم. صنعت هسته ای گام بزرگی در مسیر خنثی سازی تحریم برداشته است و معتقدیم با اقدام و مواضع واحد به گونه ای پیش رویم که مردم در آینده با آسایش و امنیت و رفاه بیشتر زندگی کنند.

کد خبر 581763

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار مجلس

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha