همزمان با روند کاهشی قیمت دلار بازار خرید و فروش خودرو با تشدید رکود روبرو شده و کمتر کسی حاضر به معامله است.

خودرو هوم پيج

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، بازار خرید و فروش خودرو همزمان با روند کاهشی نرخ ارز شاهد کاهش قیمت ها در انواع محصولات داخلی بود اما از روز گذشته نوسانات جدید بازار ارز خرید و فروش خودرو را نیز متاثر خود قرار داده است. به نحوی که کمتر کسی حاضر به خرید خودرو بوده و همه منتظر کاهش بیشتر قیمت ها هستند.

به اعتقاد فعالان بازار، در صورت ثبات قیمت ارز کاهش قیمت بیشتری در انواع محصولات ایران خودرو و سایپا بوجود خواهد آمد اما به دلیل اینکه بازار به هیچ عنوان قابل پیش بینی نیست هرکس تمایل به خرید خودرو دارد تصمیم خود را به تاخیر نینداخته و نسبت به خرید خودرو اقدام کند.

در بازار امروز خرید و فروش خودرو، سمند ال ایکس ۱۸۱ میلیون تومان، سمند سورن ۲۳۸ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ دو ۱۸۷ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ پنج ۲۵۰ میلیون تومان مورد معامله قرار می گیرد. علاوه براین پژو ۲۰۶ صندوقدار نیز ۲۳۷ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ ۱۰۶ میلیون تومان، تیبا صندوق دار ۱۱۶ میلیون تومان، تیبادو ۱۲۵ میلیون تومان، و ساینا ۱۳۲ میلوین تومان قیمت گذاری شده است.

به اعتقاد فعالان بازار، با وجود روند کاهشی قیمت ها هنوز تقاضا در بازار روند کاهشی دارد و همین موضوع عاملی شده تا آن دسته از افرادی که خودروها را برای سود بیشتر در پارکینگ های خود نگه داشته باشند از سودهای کلان صرف نظرکرده و خودروها را راهی بازار کرده اند اما از آن طرف کسی حاضر به خرید خودرو نیست.

کد خبر 581650

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار