سخنگوی صنعت برق درخصوص انتشار جدول خاموشی‌ها توضیح داد.

قطع برق

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق با تاکید بر اینکه جداول خاموشی‌ها را با توجه به آنکه طی روزهای اخیر سوخت تحویلی به نیروگاه‌ها کاهش یافته بود اعلام کردیم تا هموطنان بتوانند برای فعالیت‌های روزمره خود در صورت کمبود سوخت نیروگاه‌ها برنامه‌ریزی داشته باشند، گفت: همانطور که پیش‌تر اعلام شده بود، به دلیل محدودیت در تأمین سوخت نیروگاه‌ها و افزایش مصرف گاز بخش خانگی، احتمال بروز خاموشی‌ها وجود داشت چراکه نیروگاه‌های حرارتی کشور عمدتاً با گاز کار می‌کنند.

وی تاکید کرد: در صورتی که هموطنان در سراسر کشور تنها دمای محیط خود را یک درجه کاهش دهند و روشنایی‌های اضافی را خاموش کنند، مشکل تأمین انرژی کشور (گاز و برق) حل می‌شود و نیازی به اعمال خاموشی‌ها نیست. جداول منتشر شده توسط شرکت‌های توزیع نیروی برق سراسر کشور برنامه خاموشی‌های احتمالی است که با صرفه‌جویی مشترکان خاموشی‌ها اعمال نمی‌شود.

به گفته این مسئول، تاکنون به دلیل همکاری مردم، خاموشی در بخش خانگی اعمال نشده است که البته باید در این زمینه از صنایع بزرگ، شهرک‌های صنعتی و دستگاه‌های دولتی و خصوصی که برای کاهش مصرف انرژی همکاری کرده‌اند، تشکر کرد.

کد خبر 581400

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار