سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با اشاره به پیگیری موضوع کولبران ایرانیِ گمشده در مرز ترکیه، گفت: پیکر پنج نفر از کولبران پیدا شده و به ایران منتقل می‌شود.

سعید خطیب زاده

به گزارش همشهری آنلاین، روز ۲۹ دی بر اثر کولاک برف در مرز ایران و ترکیه ۵ نفر از اتباع ایرانی مفقود شدند؛ سعید حقیقی بخشدار صومای برادوست در این خصوص گفته بود: حوالی ظهر با سقوط بهمن در ارتفاعات نوار مرزی ایران و ترکیه، ۵ تن از اهالی روستای کوران بخش صومای برادوست شهرستان ارومیه مفقود شدند. روستای کوران بخش صومای برادوست شهرستان ارومیه، در ۸ کیلومتری مرز ایران و ترکیه قرار دارد.

ایرنا در این زمینه نوشت: سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ایران درخصوص پیگیری وضع اتباع ایرانی مفقودشده در مرز ترکیه تصریح کرد: بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی، متأسفانه ۵ نفر هموطنی که گرفتار بهمن شده بودند، جان خود را از دست داده‌اند. البته اجساد آنها پیدا شده که پس از انجام‌ هماهنگی های معمول به کشورمان منتقل خواهند شد.

وی اضافه کرد: بر اساس جزئیات دریافتی از ادارات ذی‌ربط، در پی سقوط بهمن و مفقود شدن پنج نفر از کولبران ایرانی در منطقه مرزی ایران و ترکیه، وزارت خارجه در کنار تماس های تلفنی و ملاقات سرکنسول کشورمان در ارزروم و پیگیری های ستاد بحران استان آذربایجان غربی با ارسال ۲ یادداشت به مقامات ترکیه یکی از سوی سفارتمان در آنکارا به وزارت خارجه ترکیه و یک مورد هم از اداره کل کنسولی به سفارت ترکیه در تهران، درخواست  اجازه ورود تیم تفحص هلال احمر ایران به محل حادثه و همکاری نیروهای ترکیه با آنان برای یافتن این عزیزان شد که البته این تلاش‌ها تا انتقال پیکرها به کشور ادامه خواهد داشت.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی همچنین اظهار داشت: مسئولان مرزی همواره تاکید داشته اند که اتباع کشورمان از عبور غیرمجاز از مرز خودداری کنند تا با توجه به وضع منطقه، گرفتار شرایط تاسف‌بار پیش آمده برای این پنج هموطن نشوند.

خطیب‌زاده از همکاری مقامات مرزی و هلال احمر ترکیه برای روشن شدن سرنوشت این ۵ ایرانی تشکر کرد.

کد خبر 581374

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار