آمار جهانی مبتلایان به ویروس کرونا تاکنون به ۱۰۰ میلیون و ۲۸۶ هزار و ۷۷۲ نفر رسیده و مرگ ۲ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۵۰۷ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

کرونا در جهان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، بنا بر تازه‌ترین آمارها شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان تاکنون به ۱۰۰ میلیون و ۲۸۶ هزار و ۷۷۲ نفر رسیده و مرگ ۲ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۵۰۷ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است. همچنین تاکنون ۷۲ میلیون و ۳۱۳ هزار و ۶۲۵ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.

آمریکا تاکنون با بیش از ۲۵.۸ میلیون مبتلا و بیش از ۴۳۱ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد. هند نیز با آمار بیش از ۱۰.۶ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۸.۸ میلیون نفر فراتر رفته است. همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک رکورددارِ شمار قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان کووید ۱۹ در انگلیس نیز از ۹۸ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا نیز از ۸۵ هزار نفر عبور کرده و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.

همچنین فرانسه بیش از ۷۳ هزار، روسیه بیش از ۶۹ هزار و ایران نیز بیش از ۵۷ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۵۶ هزار، آلمان با بیش از ۵۳ هزار، کلمبیا با بیش از ۵۱ هزار، آرژانتین با بیش از ۴۷ هزار و آفریقای جنوبی با بیش از ۴۱ هزار جان‌باخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ورلداُمتر، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه‌شنبه ۷ بهمن/ ۲۶ ژانویه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۲۵ میلیون و ۸۶۱ هزار و ۵۹۷ مبتلا، ۴۳۱ هزار و ۳۹۲ قربانی

۲. هند: ۱۰ میلیون و ۶۷۷ هزار و ۷۱۰ مبتلا، ۱۵۳ هزار و ۶۲۴ قربانی

۳. برزیل: ۸ میلیون و ۸۷۲ هزار و ۹۶۴ مبتلا، ۲۱۷ هزار و ۷۱۲ قربانی

۴. روسیه: ۳ میلیون و ۷۳۸ هزار و ۶۹۰ مبتلا، ۶۹ هزار و ۹۱۸ قربانی

۵. انگلیس: ۳ میلیون و ۶۶۹ هزار و ۶۵۸ مبتلا، ۹۸ هزار و ۵۳۱ قربانی

۶. فرانسه: ۳ میلیون و ۵۷ هزار و ۸۵۷ مبتلا، ۷۳ هزار و ۴۹۴ قربانی

۷.اسپانیا: ۲ میلیون و ۶۹۷ هزار و ۲۹۴ مبتلا، ۵۶ هزار و ۲۰۸ قربانی

۸. ایتالیا: ۲ میلیون و ۴۷۵ هزار و ۳۷۲ مبتلا، ۸۵ هزار و ۸۸۱ قربانی

۹. ترکیه: ۲ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۲۴۷ مبتلا، ۲۵ هزار و ۲۱۰ قربانی

۱۰. آلمان: ۲ میلیون و ۱۵۴ هزار و ۶۵۶ مبتلا، ۵۳ هزار و ۴۰۲ قربانی

براساس آمار یادشده در حال حاضر ۱۸ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، آفریقای جنوبی، ایران، اوکراین و پرو نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

کد خبر 581306

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار