شرکت موتور جستجوی گوگل اعلام کرده با ناشران فرانسوی قراردادی منعقد کرده است تا بتواند از داده‌های آنلاین منتشر شده توسط آنها استفاده کند.

تسلیم گوگل در مقابل ناشران فرانسوی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایبنا، هالیوود ریپورتر نوشت؛ شرکت موتور جست‌وجوی گوگل اعلام کرده با ناشران فرانسوی قراردادی منعقد کرده است تا بتواند از داده‌های آنلاین منتشر شده توسط آنها استفاده کند. طبق قرارداد گوگل و ناشران فرانسوی قرار است مطالب و محتواهای آنلاین ناشران فرانسوی مثل کتاب‌های چاپی برخورد شود و حقوق مولفان آنها طبق کتاب‌های چاپی حساب شود.
 
این قرارداد که در نوع خود اولین بار در قاره اروپا اتفاق می‌افتد بعد از شکایت ناشران فرانسوی از گوگل صورت گرفت. پیش از این ناشران فرانسوی به دادگاه‌های این کشور شکایت کرده بودند که گوگل از مطالب آنها بدون مجوز استفاده می‌کند.
 
حالا با استناد به قانون تصویب شده در کشور فرانسه گوگل باید برای تمام جست‌وجوهای خود در بین مطالب آنلاین ناشران این کشور به آنها پول پرداخت کند. در سال‌های گذشته ناشران بارها شکایت‌های متعددی علیه گوگل مطرح کرده بودند.
 
پیش از این دادگاهی در شهر پاریس گوگل را برای استفاده از محتوای دیجیتالی روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های فرانسوی محکوم کرده و این موتور جست‌وجو را مجبور به پرداخت جریمه کرده بود. یک گروه حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان در فرانسه مشغول به تنظیم شکایتی علیه شرکت گوگل است که این شرکت را به نقض قوانین مربوط به حفاظت از اطلاعات اتحادیه اروپا متهم می‌کند.

کد خبر 581133

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار