کرمانشاه اولین شهر ایران بود که صاحب تجهیزات و سایت بازیافت نخاله‌های ساختمانی شد؛ ماشین‌آلاتی که با هزینه زیاد از خارج آمد اما در نهایت کارآیی چندانی نداشت و اکنون شهر در محاصره چند میلیون تن نخاله ساختمانی است.

نخاله ساختمانی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، سایت بازیافت نخاله‌های ساختمانی شهر کرمانشاه برای مدت کوتاهی فعالیت داشت و پس از آن به دلیل مشکلات متعدد از فعالیت باز ماند و اکنون مدت‌هاست خبری از بازیافت نخاله در کرمانشاه نیست و نخاله‌ها در نقاط مختلفی از حاشیه شهر دپو می‌شود که پیامدهای محیط زیستی و بهداشتی فراوانی به همراه دارد.

به گفته معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه، هم اکنون در اطراف شهر کرمانشاه نزدیک به ۴۰ میلیون تن نخاله ساختمانی وجود دارد.

آذر ولی‌زده با اشاره به وجود حجم قابل توجهی از نخاله‌های ساختمانی در شهر کرمانشاه، گفت: اگرچه قرار بود این نخاله‌ها با همکاری شرکت بازیافت کرمانشاه مدیریت شود، اما ظاهرا مشکلاتی بین این شرکت و شهرداری ایجاد شده که مانع کار می‌شود.

وی از پیگیری‌های متعدد محیط زیست استان برای حل مشکل نخاله‌های ساختمانی شهر کرمانشاه یاد کرد و ادامه داد: در نهایت قرار شد از محل صندوق توسعه ملی اعتباراتی برای شرگت بازیافت کرمانشاه گرفته شود که با این اعتبارات بخش زیادی از مشکلات شرکت بازیافت و در نهایت معضل نخاله‌های ساختمانی کرمانشاه حل خواهد شد.

ولی زاده تعیین تکلیف محلی برای ایجاد سایت بازیافت نخاله‌های ساختمانی کرمانشاه را نیز ضروری دانست.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه اشاره‌ای هم به وضعیت نخاله‌های ساختمانی در سایر شهرستان‌های استان کرمانشاه، خصوصا مناطق زلزله زده داشت و عنوان کرد: در تمامی این مناطق محل موقتی برای دفن نخاله‌ها داریم.

ولی زاده با بیان اینکه زمانی قرار بود نخاله‌های این مناطق نیز با همکاری شرکت بازیافت مدیریت شود، تاکید کرد: این کار به دلیل مشکلات شرکت بازیافت فعلا انجام نشده و اگر مشکلات این شرکت حل شود می‌توان فکری به حال نخاله سایر نقاط استان هم کرد.

انتخاب ۳ نقطه اولیه برای احداث سایت پسماند نخاله کرمانشاه

معاون فنی محیط زیست استان کرمانشاه نیز از انتخاب سه نقطه اولیه در شهر کرمانشاه برای ایجاد سایت بازیافت نخاله‌های ساختمانی خبر داد.

فرحنار اقبالی  با اشاره به معضل وجود نخاله‌های ساختمانی در شهر کرمانشاه اظهار کرد: مقرر شد سایتی برای بازیافت نخاله‌ تعیین شود که تاکنون سه نقطه برای این منظور انتخاب شده که انتخاب این نقاط بسیار سخت و زمان‌بر بود.

وی با بیان اینکه این سه نقطه در اضلاع شهر کرمانشاه است، تاکید کرد: یکی از این مراکز از قبل در محلی در پشت سایت بازیافت زباله شهر کرمانشاه تعیین شده که این محل مجوزهای لازم را نیز دریافت کرده است و فقط برخی کارهای آن باقی مانده تا نهایی شود.

به گفته معاون فنی محیط زیست استان کرمانشاه، همچنین قرار است با همکاری شهرداری به زودی برنامه اجرایی برای مدیریت نخاله‌های ساختمانی شهر کرمانشاه در نظر گرفته شود.

کد خبر 580895

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار