رئیس پلیس راهور ناجا گفت: از هم‌اکنون نگران سفرهای نورزوی هستیم زیرا مردم به شهرهای قرمز و نارنجی سفر می‌کنند.

سیدکمال هادیانفر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در همایش تبادل اطلاعات و همکاری پلیس راهور با وزارت بهداشت، با اشاره به تغییر الگوی سفر در میان شهروندان گفت: از هم اکنون نگران سفرهای نورزوی هستیم زیرا با اعلام شهرهای قرمز و نارنجی مردم به این شهرها سفر می‌کنند.

وی از آمادگی و واکنش سریع، فاصله گذاری، توصیه و ترویج بهداشت، جداسازی مبتلایان و آزمایش به عنوان پنج راهبرد اصلی در کنترل ویروس کرونا نام برد و گفت:‌ در حوزه واکنش سریع نیروهای مسلح به خوبی عمل کردند؛ در موضوع فاصله‌گذاری فیزیکی اقدامات خوبی در ایام نوروز و بیش از ۷ هزار نفر با به کارگیری ۳ هزار تیم در این خصوص ورود کردند.

سردار هادیانفر گفت: پس از اطلاع‌رسانی، اعمال جریمه کسانی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکردند شروع شد، توقیف یک ماهه وسایل نقلیه مختلف، صدور برگ جریمه ۵۰۰ هزار تومانی، نظارت بر اصناف و گروه‌های شغلی چهارگانه از اقدامات پلیس راهور است.  

رئیس پلیس راهور گفت: تذکر لسانی به یک میلیون و ۱۸۲ هزار و ۲۹۸ نفر، ۶۴۹ هزار و ۳۸۰ هزار بازدید از اصناف مختلف، پلمب ۱۰۷ هزار و ۴۹۵ صنف متخلف و صورت جلسه ۳۱ هزار و ۹۸ مورد از دیگر اقدامات پلیس راهور بوده است.  

وی گفت: در رابطه با اعمال جریمه ۹۴ درصد کسانی که در مناطق قرمز تردد کردند جریمه شدند؛ همچنین ۵۱ درصد از خودروهایی که در مناطق  نارنجی تردد کردند جریمه شدند.  

سردار هادیانفر اضافه کرد: ۵۲ درصد از خودروهایی که در طرح محدودیت‌تردد شبانه حضور داشتند جریمه شدند.  

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: پروتکل‌های بهداشتی در ۹۵ درصد از ناوگان حمل و نقل عمومی رعایت شد؛ همچنین ۸۳ درصد از مردم طرح محدودیت تردد از ساعت ۲۱ تا چهار بامداد را رعایت کردند. در مجموع سه مرحله اقدامات پلیس راهور ۵۰ درصد کاهش تردد جاده‌ای داشتیم.  

کد خبر 580885

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار