رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سنقر و کلیایی از آغاز عملیات اجرایی احداث پروژه‌های گردشگری در حاشیه سد جامیشان خبر داد.

دریاچه سد جامیشان

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، داریوش فرمانی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی احداث اولین پروژه گردشگری در حاشیه سد جامیشان، اظهار کرد: باتوجه به موقعیت بسیار خوب سد جامیشان برای اجرای پروژه‌های گردشگری، طی سال‌های گذشته تعدادی از سرمایه‌گذاران متقاضی ایجاد طرح‌هایی در حاشیه این سد بودند.

فرمانی با بیان اینکه تاکنون ۲ نفر از این سرمایه‌گذاران موافقت اجرای طرح‌های گردشگری را گرفته‌اند، افزود: یکی از سرمایه‌گذاران اخیرا عملیات اجرایی تعدادی پروژه گردشگری را در حاشیه این سد شروع کرده است.

رئیس میراث فرهنگی شهرستان سنقر در استان کرمانشاه گفت: این سرمایه گذار درحال احداث مجتمع گردشگری مشتمل بر مراکز اقامتی، رستوران، فضای سبز کودکان، سوغات‌سرا، پیست دوچرخه سواری، پیاده راه و پارکینگ است.

وی افزود: همچنین یک سرمایه گذار دیگر درحال انجام مقدمات لازم برای اجرای پروژه ساخت اسکله، جت اسکی و کشتی تفریحی در سدجامیشان است که طبق برنامه‌ریزی‌ها کلنگ زنی این پروژه‌ها در دهه فجر انجام خواهد شد.

فرمانی در ادامه اعلام کرد: یکی از مشکلاتی که سرمایه‌گذاران درحال حاضر برای اجرای پروژه‌های گردشگری در حاشیه سد جامیشان با آن روبه‌رو هستند، عدم وجود زیرساخت‌هایی همچون راه دسترسی، برق و آب است.

وی گفت: برای رفع مشکلاتی که پیش پای سرمایه‌گذاران وجود دارد، ۷ میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد زیرساخت‌ها در حاشیه این سد اختصاص یافته که با تخصیص آن، راه را برای حضور سرمایه‌گذاران درحاشیه این سد هموارتر خواهیم کرد.

کد خبر 580670

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار