قیمت سکه از ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان عقب نشست. تحلیل گران فنی به شدت نگران از دست رفتن مرز ۱۰ میلیون تومان هستند.

سكه هوم پيج

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اقتصادنیوز، روز جمعه سوم بهمن، قیمت سکه در معاملات پشت خطی افت معناداری را تجربه کرد. در حالی که در ابتدای معاملات، فلز گران بهای داخلی در محدوده ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی نوسان می کرد، به یکباره در مسیر ریزشی قرار گرفت و به کانال ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان سرازیر شد.

فعالان باور داشتند، سقوط مقطعی اونس طلا در بازارهای جهانی موجب شد که سکه دچار چنین افتی شود؛ با این حال زمانی که طلا به محدوده هزار و ۸۵۰ دلاری نیز برگشت، واکنش افزایشی خاصی از طرف سکه بازان مشاهده نشد. این مساله نشان می داد، سکه بازان تا حدی در زمینه خرید دچار تردید هستند و تنها در صورتی در بازار امروز موقعیت خرید خواهند گرفت که قیمت دلار در مسیر صعودی قرار بگیرد.

افزون بر این، سکه تحت فشار حباب قیمتی خود نیز قرار دارد. ارزش واقعی سکه زیر ۱۰ میلیون تومان است و معامله گران فنی به خوبی می دانند که اگر فلز گران بهای داخلی نتواند مرز ۱۰میلیون تومانی را حفظ کند، می تواند در مسیر نزولی قرار بگیرد که تا محدوده ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان ادامه پیدا کند.

سکه هفته گذشته پس از برخورد به محدوده ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی، وارد مسیر افزایشی شد. با این حال نتوانست از سطح ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عبور کند، در نتیجه بار دیگر تحت فشار فروش قرار گرفت.

  • انتظارات متناقض از حباب انواع سکه

افزایش حباب قیمتی سکه امامی و سکه های کوچکتر، چنین تصوری را در میان برخی معامله گران ایجاد کرده بود که کمی میزان خریدها در بازار افزایش پیدا کرده است و بازار از فاز نزولی خارج شده است. با این حال، عده ای نیز باور داشتند، سکه بازان در حال خالی کردن سکه های خود هستند و باید منتظر ریزش دیگری بود. سکه از اواخر مهرماه، حدودا ۶ میلیون از ارزش خود را از دست داده است، در نتیجه تصور ریزش دیگری در کوتاه مدت برای برخی بازیگران بازار سکه دشوار است.

کد خبر 580636

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار