اجرای حکم قصاص پسر خوزستانی که متهم است ۵ سال قبل در جریان درگیری با جوان دیگری در اندیمشک وی را به قتل رسانده صبح دیروز به طرز شگفت‌انگیزی متوقف شد. این در حالی است که جوان محکوم به قصاص هنوز خود را در یک قدمی چوبه دار می‌بیند و هر لحظه ممکن است حکمش اجرا شود.

جوان محکوم به اعدام

به گزارش همشهری‌آنلاین، این پسر جوان که عرفان نام دارد و حالا ۲۵ساله است، ۵سال قبل وقتی به پمپ بنزینی در شهرستان اندیمشک رفته بود ناگهان با جوان دیگری به نام بهزاد درگیر شد. درگیری آنها ابتدا لفظی بود اما وقتی کار بالا گرفت به زد و خورد کشیده شد. هردو، طرف مقابل را زیر مشت و لگد گرفته بودند و هیچ‌کس جلودارشان نبود تا اینکه چند لحظه بعد ناگهان بهزاد روی زمین افتاد. با اینکه چند دقیقه بعد چند نفر تلاش کردند او را به بیمارستان منتقل کنند اما در راه جان خود را از دست داد.

به‌دنبال این حادثه و با شکایت خانواده بهزاد، تحقیقات پلیس در این خصوص آغاز شد. جای تردیدی وجود نداشت که بهزاد در جریان درگیری در پمپ بنزین جانش را از دست داده است؛ اما هنوز زوایای پنهان زیادی در این حادثه وجود داشت. با این حال عرفان به‌عنوان تنها مظنون این پرونده بازداشت شد و تحت بازجویی قرار گرفت. او ماجرای درگیری با متوفی را قبول داشت اما می‌گفت نقشه‌ای برای قتل نداشته است.

متهم که آن زمان دانشجوی رشته حسابداری بود گفت: وقتی به پمپ بنزین رسیدم با بهزاد چشم در چشم شدم و با هم درگیر شدیم. او که از من بزرگ‌تر بود من را به باد کتک گرفت و من هم برای دفاع از خودم چند ضربه به او زدم. من دست‌هایم را مشت کرده بودم تا اینکه نمی‌دانم چطور شد او ناگهان روی زمین افتاد و از حال رفت.

با وجود ابراز بیگناهی متهم اما نکته حائز اهمیت سابقه درگیری خانوادگی این دو جوان بود. بررسی‌ها نشان می‌داد خانواده آنها از مدت‌ها قبل با یکدیگر دچار اختلاف و درگیری شده بودند و این درگیری مرگبار به‌احتمال زیاد ادامه همان درگیری بوده است. از سویی شاهدان نزاع می‌گفتند وقتی بهزاد و عرفان شروع به درگیری کردند، به سمت یکدیگر مشت پرتاب می‌کردند تا اینکه ضربه‌ای به سر بهزاد اصابت کرد و او نقش بر زمین شد. با این حال در گزارش اولیه پزشکی قانونی اشاره‌ای به اصابت ضربه به سر مقتول نشده بود؛ اما پرونده با صدور کیفرخواست به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان خوزستان فرستاده شد.

در یک قدمی چوبه دار

با قطعی شدن حکم قصاص قرار بود عرفان صبح دیروز در زندان پای چوبه دار رفته و مجازات شود. همه‌چیز برای اجرای حکم آماده شده و تلاش‌های خانواده متهم برای جلب رضایت اولیای دم نیز بی‌نتیجه مانده بود با وجود این به دلایل نامعلومی اجرای حکم متوقف شد و شواهد نشان می‌دهد که اولیای دم برای چند روز به عرفان مهلت داده‌اند. به این ترتیب بود که او بار دیگر به بند زندانیان بازگشت اما هنوز زیر تیغ قرار دارد و معلوم نیست در روزهای آینده اولیای دم او را می‌بخشند، شرطی برای بخشش اعلام می‌کنند و یا حکم اجرا خواهد شد. 

روایت عرفان از روز درگیری و همچنین احتمالات درباره سرنوشت او را در روزنامه همشهری بخوانید.

کد خبر 580467

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار