بزرگ‌ترین مرکز پرورش قوچ و میش کوهی در شهرستان بوانات استان فارس راه‌اندازی شده است.

قوچ

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، استان فارس ۳۶ درصد از پستانداران کشور را در خود جای داده که قوچ و میش‌ها از این دسته هستند، مرکز پرورش قوچ و میش بزرگترین مجموعه گردشگری طبیعی کشور در بوانات قرار دارد.

بوانات در شمال شرقی استان فارس و در میان کوه‌های سرسبز با انواع پوشش گیاهی، چشمه‌های متعدد، آبشارهای طبیعی، انواع قنات‌ها و تفرجگاه‌های زیبا در استان فارس خودنمایی می‌کند.

این مجموعه در دامنه کوه ختابون، در کنار زیارتگاه محمد حنفیه همراه با چشمه‌های آب روان و درختان قدیمی و تنومند، همه ساله گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به خود جذب می‌کند.

مدیر اقامتگاه قوچ‌ها و میش‌های کوهی بوانات علاقه به طبیعت و کوهستان و همچنین پرورش گونه‌های جانوری را باعث خلق این اقامتگاه دانست و گفت: این مجموعه دارای دوقسمت مجزا است، یکی پناهگاه و مرکز پرورش و تکثیر و دیگری اقامتگاه گردشگری شامل ویلا، سیاه چادر، کلبه، باغ‌های میوه و رستوران و ...

یوسفی پرورش این پستانداران زیبا را چنین توصیف کرد: جفت گیری قوچ و میش ‌ا از اوایل آذر شروع و تا آخر همین ماه ادامه دارد و با ورود به اردیبهشت زایش آغاز می‌شود، که بیشتر آنها به طور طبیعی دوقلو هستند.

این دوستدار طبیعت بیان کرد: چنین طرحی بسیار دیر بازده است و چندین سال طول می‌کشد و کسانی که می‌خواهند به این عرصه پا گذارند باید با عشق و علاقه، همراه با صبر و حوصله باشند چراکه دیدن نتیجه لذتی دو چندان دارد.

او با بیان اینکه گردشگران خارجی سهم عمده‌ای در رفت و آمدهای این اقامتگاه دارند، افزود: تاکنون گردشگران زیادی از کشورهای دانمارک، بلژیک، اسپانیا و امارات داشته‌ایم که بیشتر آنها علاقمند به شکار بوده‌اند و همین امر می‌تواند باعث جذب هر چه بیشتر گردشگر شده و درآمد به‌سزایی برای شهرستان و استان به همراه داشته باشد.

یوسفی یکی از اهداف اولیه خود را در ایجاد اقامتگاه حیوانات کوهستانی شکار امن عنوان کرد و گفت: با راه‌اندازی این مجموعه می‌توان بسیاری از شکارچیان که به صورت غیر مجاز در دامان طبیعت به شکار می‌پردازند و علاوه بر آسیب به طبیعت، بی نظمی را در حیات وحش ایجاد می‌کنند، را به صنعت گردشگری جذب کرد.

وی افزود: با ایجاد چنین مرکزی می‌توان هم جذب گردشگر و هم صنعت گردشگری را افزایش داد و هم از شکار غیر مجاز جلوگیری کرد.

یوسفی هدف اصلی خود را بهبود صنعت گردشگری دانست و بیان کرد: حفظ و افزایش گردشگر و بها دادن به صنعت گردشگری و ایجاد محیطی نو و جدید، نوع زندگی و دوستی با حیوانات در دل کوهستان همگی می‌توانند به جذب توریسم کمک کنند.

کد خبر 580177

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار