دانلد ترامپ امروز سه‌شنبه ۳۰ دی ۹۹ / ۱۹ ژانویه ۲۰۲۱ آخرین روز دوران ریاست جمهوری خود را در کاخ سفید می‌گذراند و پس از آن برای ادامه زندگی عادی به اقامتگاه شخصی و خانوادگی مارئه‌لاگو در پالم بیچ فلوریدا بازمی‌گردد.

ترامپ در كاخ سفيد

به گزارش همشهری آنلاین، فردا که آفتاب به وقت واشنگتن به میانه آسمان برسد، چهار سال پرحاشیه ریاست جمهوری ترامپ به پایان راه می‌رسد؛ شاید جنجالی‌ترین دوران تاریخ ایالات متحده پس از جنگ‌های داخلی. ترامپ صبح چهارشنبه به وقت محلی به پایگاه شکاری اندروز در حوالی پایتخت می‌رود تا صبحانه آخر را با مهمانان ویژه‌اش بخورد و برای بدرود گفتن قدرت یک جشن رسمی بگیرد.

چند ساعت بعد مراسم رسمی تحلیف جو بایدن و معاونش کامالا هریس در فضای باز کنگره آغاز می‌شود و این دو پس از ادای سوگند شانه به شانه هم از خیابان پنسیلوانیا می‌گذرند تا وارد کاخ سفید شوند. درست راس ساعت ۱۲ ظهر، تمام قدرت رئیس جمهوری آمریکا از ترامپ گرفته و تحویل بایدن می‌شود. ملانیا ترامپ هم برخلاف سنت بانوان اول پیشین آمریکا، بدون دعوت کردن از همتای خود جیل بایدن کاخ سفید را برای همیشه ترک می‌کند.

آنچه می‌بینید، پنج قاب ماندگار از دوران ریاست جمهوری دانلد ترامپ در آمریکای امروز است؛ چهره‌ای که فقط چهار سال در قدرت ماند اما شاید به اندازه چهار دهه حادثه و ماجرا آفرید و بخت با او یار نبود که کرونا هم از راه رسید و یکی از بدترین سقوط‌های اقتصادی چند دهه گذشته را برای مردم آمریکا رقم زد. برخی کارشناسان و حتی مردم معمولی ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ را سال‌های سیاه ایالات متحده نامیده‌اند؛ باید دید تاریخ در آینده درباره دورانا ترامپ چه می‌گوید.

کد خبر 580120

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار